Про що розповідають архіви КГБ? Публічна лекція у Вінниці

22 травня о 18:00 у Вінниці (книгарня “Є”, вул. Соборна, 89) відбудеться публічна лекція архівіста, експерта з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігоря Кулика на тему “Про що розповідають архіви КГБ?”

22 травня о 18:00 у Вінниці (книгарня “Є”, вул. Соборна, 89) відбудеться публічна лекція архівіста, експерта з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігоря Кулика на тему “Про що розповідають архіви КГБ?” Захід проходить за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Історик розкаже про таємниці, які було десятиліттями закрито грифами секретності, про невідомі факти з історії України, про те, як минуле приховували та як його фальшували.

За словами Ігоря Кулика, відкриття архівів комуністичних спецслужб в Україні стало унікальною можливістю для науковців усього світу подивитися на функціонування тоталітарного режиму зсередини, спираючись на його ж документи. “Зараз завдяки цим архівам люди можуть знаходити інформацію про своїх репресованих родичів, історики мають змогу ґрунтовно досліджувати цей період, першими відкриваючи секрети найбільшої країни Європи з найменш вивченим минулим”, – зауважив експерт.

Також під час заходу відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів” і нещодавно запущеного електронного архіву Українського визвольного руху (http://avr.org.ua/).

Контакти:
Центр досліджень визвольного руху
Ігор Кулик
050 230 51 49
ihor.kulyk@cdvr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: