Про що розповідають архіви КҐБ? Публічна лекція в Донецьку

27 вересня о 14:00 у Донецьку (Донецька обласна дитяча бібліотека, вул. Артема, 84, 2-й поверх) відбудеться публічна лекція “Про що розповідають архіви КҐБ?”

27 вересня о 14:00 у Донецьку (Донецька обласна дитяча бібліотека, вул. Артема, 84, 2-й поверх) відбудеться публічна лекція “Про що розповідають архіви КҐБ?” Захід проводить Центр досліджень визвольного руху за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Про таємниці, які було десятиліттями закрито грифами секретності, і про невідомі факти з історії України розповість експерт із доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігор Кулик.

За словами фахівця, відкриття архівів комуністичних спецслужб в Україні стало унікальною можливістю для науковців усього світу подивитися на функціонування тоталітарного режиму зсередини, спираючись на його ж документи. “Зараз завдяки цим архівам люди можуть знаходити інформацію про своїх репресованих родичів, історики мають змогу ґрунтовно досліджувати цей період, першими відкриваючи секрети найбільшої країни Європи з найменш вивченим минулим”, – каже Ігор Кулик.

Також на заході відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів” і нещодавно запущеного Електронного архіву українського визвольного руху (http://avr.org.ua/).

Контакти:
Центр досліджень визвольного руху
(032) 247 45 22
history@cdvr.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: