Про майбутнє Карпат дискутували в Трускавці та у Брюсселі

7-8 жовтня 2010 року у Трускавці відбувся Форум Регіонів «Регіональний вимір євроінтеграційних процесів» у рамках Х Економічного Форуму. Форум Регіонів проводився за ініціативи АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» у рамках проекту Асоціації «Карпатський Горизонт 2013 - обговорення перспектив операційної програми ЄС для регіону Карпат» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У Форумі Регіонів взяли участь понад шістдесят представників органів влади та самоврядування, неурядового сектору, науки, бізнесу, а також експертів з України, Польщі, Словаччини, Німеччини, Білорусі та Чехії. Під час заходу учасники обговорили питання регіональної політики як інструменту розвитку регіонів, фінансових ресурсів сприяння регіональному розвитку, інфраструктурних проектів, територіальних структур співпраці та територіального виміру регіонального розвитку в Карпатах.

Форум Регіонів відкрили Міністр регіонального розвитку та будівництва України В. Яцуба, голова Львівської ОДА Василь Горбаль та віце-маршалек польського парламенту Марек Кухцінські.

Міністр регіонального розвитку та будівництва України зазначив особливу роль Форуму в напрацюванні ефективних механізмів регіонального розвитку та представив позицію уряду щодо його фінансової підтримки в Україні.

Представник польського Сейму Марек Кухцінські у своєму виступі велику увагу приділив власне розвитку Карпатського регіону, зазначивши, що на рівні польського парламенту та Європейського Парламенту розпочався процес обговорення наступної фінансової перспективи ЄС, а отже слід мобілізувати зусилля України, Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини для розробки фінансового механізму фінансування регіонального розвитку в Карпатах з 2013 року.

Керівники прикордонних регіонів України, Польщі, Білорусі (голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль, Маршалек Підкарпатського воєводства Зигмунт Холєвінський та голова Брестського облвиконкому Костянтин Сумар) акцентували увагу на особливій ролі програм Європейського Союзу для розвитку прикордонних територій, і, у зв’язку з цим, необхідності планування програм на наступну фінансову перспективу ЄС.

Велике зацікавлення присутніх викликала презентація професором Надією Мікулою національної доповіді з питань транскордонного співробітництва.

Останню дискусійну панель – «Територіальний вимір регіонального розвитку в Карпатах: Карпатський Горизонт 2013» – було присвячено можливостям регіонального розвитку в Карпатах у наступній фінансовій перспективі Європейського Союзу. Керівники української, польської та словацької національних сторін Карпатського Єврорегіону Володимир Горбовий, Давід Лясек та Йозеф Полячко відповідно презентували сучасний стан співпраці у рамках цієї структури та бачення її розвитку.

Насамкінець відбулася презентація концепції «Карпатський Горизонт – 2013», присвячена розробці окремої операційної програми ЄС для регіону Карпат на фінансову перспективу 2014-2020 років. Вказану концепцію було розроблено українськими експертами у співпраці з польськими та словацькими партнерами у рамках проекту «Карпатський Горизонт 2013 – обговорення перспектив операційної програми ЄС для регіону Карпат», що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» та фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Вже 12 жовтня вказану ініціативу представники асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна» Володимир Горбовий та Галина Литвин спільно із польськими колегами презентували у Брюсселі під час семінару «Мале Східне Партнерство» за участю депутатів Європейського Парламенту, представників генеральних дирекцій, відповідальних за формування програм Європейської Комісії та представників польських та українських прикордонних регіонів.

8 грудня 2010 року у Європейській Комісії відбудеться відкрите слухання концепції «Карпатський Горизонт – 2013», під час якого буде прийнято рішення про можливість її втілення, а отже, створення спеціального фінансового інструменту підтримки сталого розвитку Карпат.

* * *

За додатковою інформацією звертатися до: Галини Литвин, тел. 0979512558, eku@ukr.net

 

Форум Регіонів відбувся у рамках проекту «Карпатський Горизонт 2013 – обговорення перспектив операційної програми ЄС для регіону Карпат», що здійснюється Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження» та спрямований на створення сприятливого середовища для обговорення перспектив територіальної співпраці в рамках Карпатського Єврорегіону у наступній фінансовій перспективі Європейського Союзу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: