Про Європу доступно: навчання для регіональних журналістів

23-24 січня ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» провела у Києві дводенний тренінг для журналістів. Він став першим у серії з трьох тренінгів «Європа поруч: євроінтеграція та внутрішні реформи в Україні».

23-24 січня ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» провела у Києві дводенний тренінг для журналістів. Він став першим у серії з трьох тренінгів «Європа поруч: євроінтеграція та внутрішні реформи в Україні».

Навчання було націлене на те, аби показати зв’язок між євроінтеграційними прагненнями і зобов’язаннями України та внутрішніми реформами у країні. Експерти тренінгу аналізували вплив Угоди про асоціацію, автономних торгівельних преференцій ЄС для України, Контракту щодо розбудови держави, зобов’язань України в рамках її членства в Раді Європі та Енергетичному співтоваристві, рекомендацій Венеціанської комісії, на процес внутрішніх перетворень. Особливо програма тренінгу зосередилася на реформах у сферах юстиції, енергетики, технічного регулювання, торгівлі, візових питань.

Окремо експерти наголошували на ролі регіональних медіа в просування євроінтеграційних реформ. Саме регіональні журналісти можуть найперше помічати, де реформи відбуваються, а де вони тільки імітуються.

Експертами тренінгу були Давід Стулік (Представництво ЄС в Україні), Олександр Банчук (Центр політико-правових реформ), Андрій Чубик (Центр глобалістики Стратегія ХХІ), Юрій Панченко (Європейська правда), Роман Вибрановський (колишній експерт Інформаційно-аналітичного центру РНБО) та Володимир Єрмоленко (Інтерньюз-Україна).

У тренінгу взяли участь 17 журналістів з різних  областей України та 2 журналіста з Києва.

Учасники з Донецької, Полтавської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Одеської, Луганської, Рівненської, Сумської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей, представляли місцеві друковані  ЗМІ, інтернет-видання та телерадіокомпанії.

Загалом на участь у тренінгах подали заявки 270 учасників, з яких було відібрано 45 журналістів для участі у 3 тренінгах.

Наступні тренінги у рамках програми пройдуть 6-7 лютого 2015 р. та 6-7 березня  2015 р. у м. Київ.

Журналісти з м. Києва можуть відвідувати окремі частини наступних тренінгів, за попередньою реєстрацією, не пізніше 3 лютого 2015 р. Регіональних журналістів було відібрано під час першої хвилі набору.

Метою проекту «Європа поруч: євроінтеграція та внутрішні реформи в Україні», що здійснюється за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», є навчання групи журналістів з різних регіонів України більш професійно висвітлювати інформацію про європейську інтеграцію, зокрема аналізувати процес проєвропейських внутрішніх реформ в Україні.

Контакти: Ольга Михайліченко, 050 8453602

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: