Приватизація гуртожитків на Луганщині відбувається вкрай повільно

Володимир Іванов, голова Луганського обласного центру політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”, розповів, що приватизація гуртожитків найактивніше проходить у Луганську

Приватизація житла в гуртожитках Луганщини відбувається вкрай повільно. Про це 29 березня в Луганську розповів Володимир Іванов, голова Луганського обласного центру політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”, який здійснює моніторинг дотримання прав мешканців гуртожитків за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, приватизація гуртожитків найактивніше проходить у Луганську (40% мешканців гуртожитків комунальної власності приватизували своє житло) й Сєвєродонецьку (25%). Загалом у Луганській області є 204 гуртожитки, з них у комунальній власності перебуває 104, у державній – 78, у приватній – 22. Згідно з Програмою передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки, у власність територіальних громад із державної власності має бути передано 54 гуртожитки. Але, за словами Володимира Іванова, реально цю роботу було проведено тільки в Луганську, і то частково: передано 7 гуртожитків при плані в 26.

Він нагадав, що при зміні форми власності слід зробити ремонт у гуртожитку з розрахунку 50:50, тобто половина грошей надходить із державного бюджету, а друга половина – з місцевого, а це мільйони гривень, яких немає як у держави, так і у громад.

Володимир Іванов розповів, що органи місцевого самоврядування Луганщини дозволили приватизацію в 79 гуртожитках зі 104, які перебувають у комунальній власності. Жителі гуртожитків приватизували в цих гуртожитках понад 2 тисячі кімнат (житлових секцій).

При цьому експерт наголосив, що відсутність індивідуального обліку споживання електроенергії та води створює можливість для ЖЕКів виставляти завищені комунальні тарифи.

Підбиваючи підсумки, Володимир Іванов наголосив, що в Луганській області існує ризик невиконання Програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад. За його словами, приватизацію житла в гуртожитках гальмують органи місцевого самоврядування.

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
Володимир Іванов
(0642) 52 81 31
politsocium@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: