Пріоритети проекту “Я маю право” на 2019 рік і проміжні результати роботи

Міністерство юстиції України з червня 2017 року реалізує проект «Я МАЮ ПРАВО!». Загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» (ЯМП!) реалізується у співпраці з системою БПД та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID “Нове правосуддя”, Міжнародного фонду «Відродження», інших донорів та партнерів.

Міністерство юстиції України з червня 2017 року реалізує проект «Я МАЮ ПРАВО!». Загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» (ЯМП!) реалізується у співпраці з системою БПД та територіальними органами юстиції за підтримки програми USAID “Нове правосуддя”, Міжнародного фонду «Відродження», інших донорів та партнерів.

В 2019 році пріоритетними напрямками реалізації Проекту є такі:

– #ЯМаюПравоОбирати: підвищення рівня правової обізнаності громадян щодо їх виборчих прав;

– #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за несплату аліментів;

– #СтопБулінг: формування нульової толерантності до випадків цькування в суспільстві та інформування про можливі механізми реагування на випадки булінгу та захисту постраждалих;

– #ЗупиниНасильство: Захист жінок та дітей від домашнього насильства;

– захист права на безпечне довкілля;

– захист прав споживачів;

– протидія дискримінації.

Протягом січня-першої половини лютого 2019 року територіальними управліннями юстиції та іншими органами юстиції залучено 2 267 нових партнерів для реалізації основних кампаній Проекту (громадські організації, органи місцевого самоврядування, органи державної влади тощо). Всього таких партнерів вже більше 20 тисяч по всій Україні. Інформацію про проект «Я МАЮ ПРАВО!» було розміщено на 1 277 носіях зовнішньої реклами (білборди, сітілайти/лайтбокси, метробокси, зовнішня поверхня ТЗ).

В громадських місцях (телевізійні екрани вулиць, магазинів, торговельних центрів, закладів харчування, закладів дозвілля, ЦНАПів, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, кінотеатрів, аеропортів, залізничних та автобусних вокзалів, громадського транспорту) відбулось 1 582 317 трансляції роликів «ЯМП!». На телебаченні було 20 363 трансляцій роликів ЯМП!, на веб-сайтах партнерів, в соціальних мережах – 14 518. В прямих ефірах на ТБ та радіо пройшло 776 виступів представників органів юстиції та 1 382 сюжетів на ТБ та радіо (в тому числі записи прямих ефірів).

За січень і половину лютого було опубліковано 9 439 статей у друкованих та інтернет-виданнях.

Розміщено 59 840 плакатів проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розповсюджено 820579 буклетів/брошур/ліфлетів/флаєрів «Я МАЮ ПРАВО!», зокрема, буклетів «Аліменти» – 109262, буклетів «Стоп насильство» – 117935, буклетів «Зупинимо булінг разом» – 296870.

Забезпечено роботу 1 032-х мобільних пунктів консультування, в яких було надано 7 052 юридичні консультації. В 990 дистанційних пунктах консультування надано 5 892 юридичні консультації. Зареєстровано 11 968 звернень на «гарячі лінії» ГТУЮ по всій Україні.

Проведено 18816 правопросвітницьких заходи, в яких взяли участь 575503 громадян.

Також інформуємо про позитивні результати Проекту в 2018 році. Так, в порівнянні з 2016-2017 роками зросла кількість осіб, які:

• вважають себе обізнаними про свої права – з 50% до 60%;

• знають про можливість отримати безоплатну правову допомогу та про установи БПД – в 1,5 рази;

• готові захищати свої права – на 8,4%. Крім того, у 2018:

• проведено 754 тис. правопросвітницьких заходів, що в десятки разів перевищує показники 2017 року;

• понад 2 млн людей відвідали заходи «Я МАЮ ПРАВО!» по всій Україні;

• збільшено кількість стратегічних партнерів проекту «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 до 41;

• спільно з «Go Global» започатковано інтерактивні правові уроки англійською мовою для учнів 40 шкіл з різних областей України;

• запущено телевізійну програму «Я МАЮ ПРАВО!», яка містить роз’яснення із найбільш затребуваних правових питань;

• у партнерстві з U-Report проведено опитування понад 20 тис. молодих людей віком від 14 до 34 років з метою вивчення правових потреб;

• проведено фестиваль «Я МАЮ ПРАВО!», присвячений захисту прав дитини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: