Прикарпатські екологи реалізують мікрогрантові ініціативи

Громадська екологічна організація “Еко-Галич” реалізувала проект “Диким тваринам – природні умови”

Громадська екологічна організація “Еко-Галич” реалізувала проект “Диким тваринам – природні умови”. Він став одним із переможців конкурсу мікрогрантів проекту “Сприяння громадським ініціативам у вирішенні проблем громад Івано-Франківської області”, який реалізує Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду ”Відродження”.

У Центрі реабілітації диких тварин, який розташовано на території дендропарку Галицького національного природного парку (НПП) та в прилеглому до нього лісовому масиві, активісти спорудили вольєри загальною площею 216 кв. м. Навесні туди заселять хижих птахів – денних (орли, соколи, яструби й ін.) і нічних (сови).

У Центрі за тваринами доглядають працівники наукового відділу. Вони ведуть журнал спостережень за поведінкою тварин у неволі, здійснюють щеплення та лікування. У Центр приймають тільки хворих або скалічених тварин, а також молодих особин, які не можуть самі добувати їжу й у дикій природі приречені на загибель.

Умови перебування тварин максимально наближено до природного середовища існування. Після лікування та реабілітації на волю випускають лише тих, хто зможе існувати в дикій природі.

За час діяльності Центру його мешканцями були 62 тварини, з яких 48 пройшли курс реабілітації та повернулись у дику природу. На сьогодні там перебувають лисиця, сірий вовчок, ліскулька (соня), сіра куріпка, лебідь-шипун, білий лелека, боривітер, які не здатні самостійно вижити в дикій природі.

Метою проекту було створити умови утримання диких тварин у дендропарку Галицького НПП, найбільш наближені до природних, здійснити реабілітацію диких тварин та підготувати їх до випуску у дику природу, а також сформувати в молодого покоління екологічну свідомість та гуманне ставлення до всього живого.

Контакти: Марія Ковалів, mkovaliv@gmail.com, (0342) 72 37 14

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: