При Івано-Франківській ОДА почала діяти Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

24 листопада 2006 року в Івано-Франківську відбулося перше засідання Громадської ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – дорадчого органу, утвореного при Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

24 листопада 2006 року в Івано-Франківську відбулося перше засідання Громадської ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – дорадчого органу, утвореного при Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

Створення Громадської ради було ініційоване в рамках проекту “Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади”, що фінансується з коштів гранту Міжнародного фонду “Відродження”. Метою діяльності Громадської ради є врахування пропозицій та думки громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, налагодження постійного зв’язку та взаємодії між місцевими органами влади та громадськими об’єднаннями при виробленні й реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Персональний склад Ради та Положення про неї було затверджено окремим розпорядженням голови Івано-Франківської обласної адміністрації від 22 листопада 2006 року № 664.

Основними питаннями, що обговорювалося на засіданні Громадської ради, стали план дій та проведення базового громадського моніторингу дій влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. Серед завдань Ради зазначалося сприяння врахуванню громадської думки в ході виконання державних програм Україна-ЄС та Україна-НАТО та в процесі підготовки регіональних програм та плану дій на виконання законодавства з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; сприяння налагодженню мережі по обміну інформацією з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, системний аналіз та контроль виконання відповідних державних програм, ведення роз’яснювальної роботи. Громадська рада затвердила методику проведення громадського моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області. Для проведення базового дослідження в рамках громадського моніторингу сформовано окремий її робочий орган – моніторинговий комітет. Предметом моніторингу стануть дії та рішення відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції; політичні заяви їх керівників; статистичні звіти, публікації в засобах масової інформації тощо.

В подальшому, Громадською радою планується розробити рекомендації органам місцевої влади щодо залучення громадськості до вироблення та реалізації планів європейської та євроатлантичної інтеграції на регіональному та загальнонаціональному рівнях, підготувати розширений та адаптований до місцевих умов план регіональних заходів інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також рекомендації щодо розробки наступних програм інформування громадськості.

Для покращення інформування громадськості із зазначених питань налагоджено випуск щоквартального бюлетеню “Івано-Франківщина на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції”, який буде розповсюджуватися як в друкованому, так і у електронному вигляді.

Проект виконується в рамках Європейської програми Міжнародного фонду Відродження громадською організацією “Агентство з розвитку приватної ініціативи” (м.Івано-Франківськ, вул..Дністровська 26, initiative@sbedif.if.ua).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: