“Президент та уряд у відпустці – гепатит С наступає”: прес-брифінг і флешмоб

28 липня об 11:00 у Києві (Гідропарк, пляж “Приміська Слобідка”) відбудеться прес-брифінг “Президент та уряд у відпустці – гепатит С наступає”

28 липня об 11:00 у Києві (Гідропарк, пляж “Приміська Слобідка”) відбудеться прес-брифінг “Президент та уряд у відпустці – гепатит С наступає”. Захід проводить Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні в межах всеукраїнської кампанії “Вимагаємо лікування!” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники прес-брифінгу:
· хворі на гепатит С, які залишилися без життєво необхідного лікування;
· люди, яким пощастило вилікуватися від гепатиту;
· представники Міністерства охорони здоров’я;
· лікарі;
· експерти, представники громадських і міжнародних організацій.

Питання для обговорення:
· Чому уряд проігнорував особисте доручення Президента України від 28 грудня 2012 року щодо приборкання трьох небезпечних епідемій у країні?
· Чому українські можновладці цього року спокійно відлітають у відпустки й залишають десятки тисяч людей помирати без ліків, а самі переважно лікуються за кордоном?
· Навіщо в Україні знову збирають підписи під відкритим зверненням до Президента?
· Скільки хворих цього року отримали можливість лікуватися бюджетним коштом?
· Що приховано у проекті державної програми щодо протидії гепатиту, яка проходить громадське обговорення?

Після прес-брифінгу відбудеться тематичний флешмоб і безкоштовне тестування всіх охочих на гепатит С з використанням “швидких тестів”. Також можна буде отримати практичні рекомендації лікарів щодо профілактики й діагностики й лікування вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції, почути історії пацієнтів у форматі “живої бібліотеки”.

Цього року Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами щонайменше 1,2 млн. хворих на гепатит С в Україні знову зустрічатимуть без Державної цільової соціальної програми з протидії вірусним гепатитам і відповідно без виділених бюджетних коштів на закупівлю лікування.

Як виявилося, наприкінці квітня уряд через прес-службу та ЗМІ поширив неправдиву інформацію про нібито затвердження на засіданні Кабінету Міністрів цієї Державної програми. Нещодавно з’ясувалося, що програми не могли затвердити у квітні, оскільки її проект лише проходить обов’язкову стадію громадського обговорення у профільному Міністерстві охорони здоров’я.

Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі. За розрахунковими даними, в Україні понад 1 млн. людей інфіковано вірусами гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні й косметологічні інструменти. При цьому у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини, і переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише у двох фармацевтичних компаній) вартість курсу лікування досить висока – понад $20 000.

Контакти:
Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні
Карен Мадоян
050 215 05 03
Madoian@aidsalliance.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: