Презентовано правозахисний проект для ромів

6 лютого 2015 року в м. Києві відбулася зустріч координаторів ромських правозахисних центрів та стипендіатів Ромського освітнього фонду - випускників школи з прав людини 2014 року з Мар’яною Бербек, менеджером програми «Права людини» Фонду Відкритого Суспільства (м. Будапешт, Угорщина) та Ольгою Жмурко, директором Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

6 лютого 2015 року  в м. Києві відбулася зустріч  координаторів ромських правозахисних центрів та стипендіатів Ромського освітнього фонду – випускників школи з прав людини 2014 року з Мар’яною Бербек, менеджером програми  «Права людини» Фонду Відкритого Суспільства (м. Будапешт, Угорщина) та Ольгою Жмурко, директором Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження». 

Під час зустрічі було презентовано правозахисний проект, спрямований на розширення доступу ромів до ідентифікаційних документів, документування порушень прав ромів в доступі до соціальних послуг. Проектом передбачено  проведення   тренінгів для здобуття навичок адвокації в сфері прав людини для молодих ромських громадських активістів; регіональних нарад з моніторингу та документування фактів порушень прав людини; стажування в правозахисних громадських організаціях, надання міні-грантів для підтримки адвокаційних правозахисних ініціатив на місцевому рівні. Результатом діяльності проекту є формування мережі 20 ромських молодіжних правозахисників на місцевому рівні та підготовка звіту про факти порушень прав ромів в Україні та розробка рекомендацій для політиків і донорських організацій.

Учасники зустрічі також обговорили ситуацію із захисту прав ромів, можливості участь молоді у вирішенні проблем ромських громад, створення мережі ромських правозахисних організацій та залучення ромської молоді до правозахисних ініціатив до розвитку ромського правозахисного руху, а також розповіли про свій власний досвід участі в громадських правозахисних ініціативах та  висловили свої побажання щодо участі в правозахисній діяльності.

Контакти: Олександр Шваюн, менеджер Ромської програмної ініціативи, shvaiun@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: