Презентація книжки Анджея Хцюка про міжвоєнну Галичину

6 квітня о 18:00 у Львові відбудеться презентація книжки польського письменника Анджея Хцюка “Атлантида. Місяцева земля”

6 квітня о 18:00 у Львові, у Книгарні “Є” (просп. Свободи, 7), відбудеться презентація книжки польського письменника Анджея Хцюка “Атлантида. Місяцева земля”. Захід проводять Книгарня “Є” та видавництво “Критика”. Українське видання вийшло у світ за сприяння Українського інституту Гарвардського університету, Польського інституту в Києві та Міжнародного фонду “Відродження”.

Польський письменник і журналіст із кола паризької “Культури” Анджей Хцюк (1920-1978) народився та зростав у Дрогобичі (Львівська область), де був учнем і молодшим товаришем Бруно Шульца. Потім навчався у Львові, а після радянського вторгнення 1939 року покинув батьківщину, після тривалих мандрів оселився в Австралії та став одним із головних рушіїв культурного життя тамтешньої польської громади. Його мемуарні напівоповідання-напівесеї “Атлантида” (1969) і “Місяцева земля” (1972) вперше побачили світ у Лондоні й одразу здобули визнання читачів і нагороди польських еміграційних осередків, а відтак витримали численні перевидання й переклади кількома європейськими мовами. Це зворушливі та барвисті розповіді про міжвоєнну Галичину.

Ці спогади переклала та прокоментувала Наталя Римська. Вона зуміла віднайти адекватні засоби, щоби передати мішанину польського синтаксису, німецької та ідишської лексики, української морфології, ромської інтонації та вірменської орфоепії.

Видавництво “Критика”
(044) 235 80 03
krytyka@krytyka.kiev.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: