Презентація документальної стрічки: «Відторгнення. Битва за Україну»

5 червня 2015 року у кінотеатрі Кінопанорама відбулась презентація документальної стрічки про те, як почалася війна на сході - "Відторгнення. Битва за Україну".

5 червня 2015 року у кінотеатрі Кінопанорама відбулась презентація документальної стрічки про те, як почалася війна на сході – “Відторгнення. Битва за Україну”.

Українська режисерка Людимила Немиря спільно з громадськими активістами створили фільм, який робить спробу очима свідків розкрити причини виникнення військового конфлікту на сході України. Знімальна група провела інтерв’ю, загальною тривалістю 80 годин, з більше ніж 50-ма свідками, героями, потерпілими та жертвами подій “русской весни” на Донбасі.

“Коли ти слухаєш цих людей, дивишся ці інтерв’ю, то ти чітко розумієш, що Донбас – це Україна, що на Донбасі живуть такі ж люди, такі ж українці, і вони чинили опір, вони чинять опір, і мені дуже хотілося б їм побажати, щоб вони могли повернутися додому … щоб ми знову могли повернути ті території, які важливі для нас”, – Людимила Немиря, режисерка фільму “Відторгнення. Битва за Україну”.

«Одна з найбільших проблем тих подій, які зараз відбуваються на сході – це цивільні заручники. З цього і виникла ідея фільму. Одним із ключових факторів, що призвів до війни, було те колосальне насильство над представниками проукраїнської спільноти, вичавлювання цих людей із Луганської та Донецької областей і позбавлення їх можливості взагалі вплинути на ситуацію. …Багато хто у нашій країні навіть не здогадується, який колосальний опір окупації, що вже була зрозуміла цим людям тоді, існував на Донбасі. Ми маємо про це пам’ятати», – автор ідеї, журналістка Центру громадянських Свобод Марія Томак.

Фільм створений спільними зусиллями Київського Будинку Прав людини, ГО “Центр Громадянських Свобод”, інтернет-каналу Ukrlife.tv та ініціативи Євромайдан SOS за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За матеріалами: Громадський простір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: