Презентація діяльності юридичних клінік міста Ужгорода

16 вересня, у п‘ятницю, об 11:00, у приміщенні Ужгородського прес-клубу (вул. Кошицька, 30, кім. 6) відбудеться презентація діяльності юридичних клінік міста Ужгорода

16 вересня, у п‘ятницю, об 11:00, у приміщенні Ужгородського прес-клубу (вул. Кошицька, 30, кім. 6) відбудеться презентація діяльності юридичних клінік міста Ужгорода

Мета заходу — проінформувати громадськість і ЗМІ Закарпатської області про здобутки в діяльності юридичних клінік “Альтернатива” та “Об’єднана асоціація студентів-юристів Закарпаття” (ОАСЮЗ) за останні два роки.    

Учасники: Іван Переш, керівник юридичної клініки Ужгородського національного універститету, Володимир Навроцький, голова юридичної клініки “Альтернатива”, Маркіян Дулеба, менеджер програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, місцеві ЗМІ, НУО Закарпаття, безпосередні отримувачі послуг ЮК, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Юридична клініка — це створений на базі вищого юридичного навчального закладу (ІІІ та ІV рівень акредитації) навчально-практичний центр, до складу якого входять викладачі та студенти старших курсів (3-5 року навчання). Метою діяльності ЮК є здійснення науково-дослідницької і навчально-методичної діяльності щодо розширення правосвідомості й вдосконалення механізмів отримання навичок правозастосування студентами-правниками при їх підготовці, а також надання правозахисної допомоги соціально-вразливим, незахищеним верствам населення.

Юристи-консультанти клініки безкоштовно складають процесуальні документи, заяви, скарги, позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги до суду, а також скарги та заяви до правоохоронних органів, до міністерств, відомств та органів державної виконавчої влади на місцях та органів місцевого самоврядування.

ЮК надає безкоштовні послуги з усіх галузей права. У необхідних випадках, студенти-консультанти представляють інтереси соціально-вразливих і незахищених верств населення в суді першої та апеляційної інстанціях, зокрема з житлового, сімейного, трудового права.

Водночас, за допомогою ЮК здійснюється громадський контроль за діяльністю та рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, судовими та правоохоронним органами шляхом складання заяв, скарг на бездіяльність посадових осіб та на незаконні рішення цих органів.

Кількісні показники діяльності юридичних клінік за останні два роки:

2004 року до ЮК за юридичною допомогою звернулося 647 осіб. Упродовж січня-вересня 2005 року — 486 осіб. Здебільшого, це звернення з питань житлового (незаконне виселення, позбавлення права на житло), шлюбно-сімейного законодавства (позовні заяви про розірвання шлюбу), спадкового (усні консультації), трудового (суперечки щодо стягнення заборгованості по заробітній платі), звернення з питань кримінального права (легкі побої і шахрайство з квартирами, скарги в порядку нагляду за незаконне засудження), звернення з питань господарського права, представництво в суді.

Переважно допомогу надано у вигляді юридичної консультації та складання процесуальних документів (з них 40% склали консультації по питаннях цивільного законодавства, 18% — трудового, 12% — соціального, 9% — сімейного, 3% — житлового, 2% — пенсійного, решта консультацій (1% і менше) — з адміністративного, податкового, кримінального, кримінально-процесуального права).

Серед малозабезпечених громадян, що звернулись за допомогою до ЮК, більше 55 % складають безробітні особи, близько 35 % — особи похилого (пенсійного) віку, 10 % — студенти.

Діяльність ЮК відбувається за фінансової та експертної підтримки у межах програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Програму “Юридичні клініки” започатковано в Україні Міжнародним фондом “Відродження” (МФВ) 1998 року. За цей час підтримано 91 проект на загальну суму $ 460 000.

Тож, чекаємо Вас, 16 вересня, у п‘ятницю, об 11:00,
у приміщенні Ужгородського прес-клубу (вул. Кошицька, 30, кім. 6).

 

Контактна особа:
Ганнуся Тарканій
Телефон: (03122) 3 41 10, 8 050 9064826
Електронна пошта: umrep@mail.uzhgorod.ua, Pressclub@uzh.ukrtel.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: