AНОНС: 27 липня відбудеться прес-брифінг щодо порушення прав людини тернопільськими поліцейськими

27 липня у Києві відбудеться прес-брифінг «Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?». Під час заходу буде оприлюднена інформація щодо ситуації з порушенням прав людини тернопільськими поліцейськими. Підставою для таких звинувачень є свідчення людей, які скаржилися на побиття та зґвалтування в місцевій поліції. Факти на підтвердження цього зібрала моніторингова група Національного превентивного механізму (НПМ).

27 липня у Києві відбудеться прес-брифінг «Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?». Під час заходу буде оприлюднена інформація щодо ситуації з порушенням прав людини тернопільськими поліцейськими.  Підставою для таких звинувачень є свідчення людей, які скаржаться на побиття та зґвалтування в місцевій поліції. Факти на підтвердження цього зібрала моніторингова група Національного превентивного механізму (НПМ).

Що побачили монітори під час візитів без попередження до ізоляторів тимчасового тримання?

Чому прокуратура не порушила жодної кримінальної справи за даними фактами?

Що має зробити влада для ефективного розслідування подібних випадків?

 Відповіді на ці запитання дадуть:

Тетяна Курманова, журналістка Центру інформації про права людини, моніторка Національного превентивного механізму;

Володимир Шевченко, регіональний координатор Уповноваженого ВР України з прав людини у Тернопільській області;

Сергій Перникоза, експерт Асоціації Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, монітор Національного превентивного механізму.

Час: 27 липня, 09:00.

Місце:  м. Київ, вул. Хрещатик, 2, «Український дім», Український кризовий медіа-центр.

Організатори заходу: Центр інформації про права людини у партнерстві з Уповноваженим ВРУ з прав людини та Асоціацією Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: Маргарита Тарасова, 093 977 53 13, mt@humanrights.org.ua.

Національний превентивний механізмНПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань. Він передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі «Омбудсмен +», що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: