Прес-конференція «Як у 2010 році готуватимуться до звільнення ув’язнені виправних закладів Хмельницької області?»

2 березня 2010 року у Хмельницькому відбудеться прес-конференція, на якій виконавці та партнери проекту «Маршрут допомоги», що реалізовується ХОГО «Альтернатива» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», обговорюватимуть питання підготовки до звільнення ув’язнених виправних закладів Хмельницької області.

Мета проекту «Маршрут допомоги» – надання правової допомоги ув’язненим, що готуються до звільнення із місць позбавлення волі, шляхом участі їх у програмі ресоціалізації, що проводитиметься щомісяця у чотирьох виправних закладах Хмельницької області.

В Хмельницькій області знаходиться 4 чоловічих виправних колонії, в яких відбувають покарання біля 4000 осіб. Щомісяця з цих закладів звільняються в середньому 50 осіб. Через ряд чинників, серед яких: обірвані соціальні зв’язки, правова неграмотність, відсутність ефективних програм ресоціалізації, чималий відсоток звільнених осіб повертаються у місця ув’язнення.

Даний проект направлений на всебічну поінформованість ув’язнених осіб, які готуються до звільнення, щодо їх прав та можливостей та ознайомлення їх із державними та громадськими організаціями, які займаються проблемами ув’язнених та звільнених осіб, шляхом залучення таких організацій до реалізації проекту.

Партнери проекту: Управління ДДУПВП у Хмельницькій області; Обласний центр зайнятості; Хмельницький обласний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді; Центр реабілітації „Нове життя”; ХОБФ „Сіон”, Мережа ЛЖВ, Центр безпритульних та бездомних „Промінь надії”; Центр соціально-психологічної допомоги; Адвокатська контора „Місяць і партнери”.

Початок прес-конференції о 12.00.

Місце проведення: м. Хмельницький, вул. Гагаріна, буд.5, конференц-зала готелю Центральний.

Контактна особа: Пежинська Ольга Іванівна, тел. (067) 9494341

Оскільки, проект «Маршрут допомоги» був підтриманий МФ «Відродження» в межах конкурсу «Права людини в установах виконання покарань», його виконавці вважають, що сам факт того, що хтось постійно регулярно відвідує місця позбавлення волі, сприяє захисту осіб, позбавлених волі. Це означає, що влада, яка здійснює утримання під вартою, дозволяє, або в крайньому випадку, мириться із проведенням нагляду зі сторони, і таким чином, визнає важливість даного механізму захисту. Крім того, безпосереднє спілкування з особами, позбавленими волі, само по собі може подавати їм моральну підтримку.

Відвідування також допоможуть налагодити безпосередній діалог з тюремною владою і чиновниками. Таке спілкування, якщо його заснувати на взаємній повазі, сприятиме відкритості ДДУПВП та встановленню конструктивного діалогу, в ході якого всі сторони висловлюють свої думки щодо умов роботи, проблем, з якими доводиться стикатися та взаємної співпраці.

Хмельницьке обласне громадське об’єднання сприяння ресоціалізації людей, які звільняються та перебувають в місцях позбавлення волі, «Альтернатива» створено та зареєстровано у травні 2008 року. Основною метою діяльності об’єднання є захист правових, економічних, соціальних та інших прав та законних інтересів засуджених та звільнених осіб.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: