Прес-конференція «Електронний реєстратор як доказ перебування в міліції. Підсумки експерименту»

3 березня 2010 року в прес-центрі ГУМВС України в Харківській області Харківський інститут соціальних досліджень презентує результати експерименту зі встановлення електронного реєстраційного терміналу у Жовтневому РВ м. Харкова за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Особа, яка з будь-яких причин перетинає поріг органу міліції, повинна бути в обов’язковому порядку належним чином зареєстрована. Це захистить її від можливого порушення прав людини та, з іншого боку – убезпечить самих працівників міліції від необґрунтованих звинувачень.

Під час візитів постійно діючої мобільної групи з моніторингу дотримання конституційних прав та свобод громадян в Харківській області неодноразово було виявлено недодержання вимог реєстраційної дисципліни, зокрема – порядку реєстрації осіб, які відвідують органи міліції.

Саме на забезпечення неупередженої фіксації всіх осіб, які відвідують міськрайвідділи внутрішніх справ, була спрямована ініціатива, запропонована «Харківським інститутом соціальних досліджень» (ХІСД).

Головна ідея полягає в тому, що людина, яка прийшла до органу міліції, отримує за допомогою реєстраційного терміналу листок обліку, що фіксує дату та час приходу/виходу цієї особи.

ХІСД розробив та за сприяння Громадської Ради з питань забезпечення прав людини при ГУМВС України в Харківський області встановив електронний реєстраційний термінал у Жовтневому РВ м. Харкова.

Експериментальна робота терміналу тривала з 11.11.2009 р. по 11.02.2010 р.

Представники ЗМІ зможуть ознайомитися з результатами експерименту під час прес-конференції, що відбудеться 03.03.2010 р. в прес-центрі ГУМВС України в Харківській області.

Початок заходу об 11.00.

На Ваші запитання готові відповісти:

Андрій Миколайович Черноусов – провідний експерт «Харківського інституту соціальних досліджень».

Юрій Володимирович Чумак – помічник Міністра МВС з прав людини.

Контакти: Андрій Черноусов, “ХІСД”, (0572) 75-11-525

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: