Прес-брифінг «Спочатку ‘дезінформація’, потім ‘пропаганда’: «русскій мір» наближається до України»

Запрошуються журналісти на прес-брифінг «Спочатку ‘дезінформація’, потім ‘пропаганда’: «русскій мір» наближається до України».

Захід присвячено проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» (законопроект №2784, поданий до ВР 17.01.2020 року).

ЧАС: 28 січня (вівторок), 10:30

МІСЦЕ: Інформаційна агенція УНІАН (вул. Хрещатик, 4)

Слідом за скандальним проєктом закону «Про дезінформацію», законопроєкт щодо наркотичних засобів спрямований на встановлення вкрай репресивної політики в Україні. У разі його прийняття, фактично будь-яку людину із наркозалежністю можна буде відправити на примусове лікування, і будь-кого – відправити на примусовий медогляд чи притягнути до кримінальної відповідальності та «пропаганду наркотичних засобів». Це той шлях, яким свого часу пішла РФ, і яким нині пропонують іти Україні.

· Посадять за насіння петрушки: чітко не визначено, що таке аналоги наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів;

· В обґрунтуванні – фейк: пояснювальна записка посилається на неіснуючий документ;

· Важкохворим пацієнтам неможливо буде отримати знеболення, а усі пацієнти не зможуть отримати повну інформацію про лікарські засоби;

· І найголовніше: введення статті 3151 «Пропаганда або реклама наркотичних засобів, психотропних речовин або їх прекурсорів» несе загрозу притягнення до кримінальної відповідальності фактично будь-кого.

Спікери прес-брифінгу:

Сергій Шум, директор Українського моніторингового та медичного центру з наркотиків та алкоголю МОЗ України;

Олена Коваль, експерт з наркополітики, консультант Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»;

Дмитро Шерембей, Голова Координаційної Ради БО «100% життя»;

Артем Осипян, монітор Національного превентивного механізму*, представник Всеукраїнського об’єднання людей із наркозалежністю.

*НПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань, що на регулярній основі моніторить усі місця несвободи з метою попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там утримуються.

Акредитація: karashivska@irf.ua; 0952716324

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: