Прем’єра всеукраїнського туру театрального проекту «Оскар і Рожева Пані»

11 жовтня на сцені Київського національного академічного театру оперети прем’єра унікального театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка-Еммануеля Шмітта.

11 жовтня на сцені Київського національного академічного театру оперети прем’єра унікального театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка-Еммануеля Шмітта. Проект об’єднав творчі зусилля митців з різних міст та різних театрів. Актриса Ірма Вітовська, режисер Ростислав Держипільський, гурт «Океан Ельзи», художник Андрій Єрмоленко, балетмейстер Ольга Семьошкіна та актори Івано-Франківського театру імені Івана Франка доклали зусилля, аби вистава стала не лише творчою подією, а також приводом до вирішення значущої соціальної проблеми – створення в Україні доступної системи паліативної допомоги для тяжко хворих дітей.

Саме в Україні – вперше в історії сценічних інтерпретацій роману Е.-Е.Шмітта –  головні ролі у виставі виконують діти, учні івано-франківських театральних студій (Марко Кирильчук та Влад Балюк).

Саме в Україні – вперше – роман Е.-Е.Шмітта отримає багатовимірне сценічне рішення: через анімацію, пластику, сучасні технології, документальне відео.

Саме в Україні – вперше – емоційна сповідь Шмітта стане поштовхом до створення доступної системи паліативної допомоги для дітей, а кошти від благодійної вистави підуть на створення виїзних служб з надання дитячої паліативної допомоги.

Саме в Україні – вперше – «Оскар і Рожева Пані» подає приклад інноваційного арт-проекту, як прообразу давно назрілих реформ у сфері вітчизняного театру. 

Саме в Україні – вперше – «Оскар і Рожева Пані» передбачає поєднання гастрольної, просвітницької та художньої місії у турі найбільшими українськими містами, із залученням політиків, журналістів, суспільних діячів до обговорення проблем доступності дитячої паліативної допомоги.

У прес-брифінгу напередодні прем’єри та старту гастрольного туру «Оскара і Рожевої Пані» беруть участь: Ірма Вітовська (ініціаторка, продюсер проекту, виконавиця ролі Рожевої Пані), Ростислав Держипільський (режисер, народний артист України), Андрій Єрмоленко (художник), Богдан Струтинський (художній керівник Київського Національного театру оперети, народний артист України, партнер проекту), Ксенія Шаповал (менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»), виконавці ролі Оскара – юні актори Влад Балюк та Марко Кирильчук.

Передбачається телезйомка фрагментів репетиції вистави «Оскар і Рожева Пані».

Партнери проекту: Міністерство культури України, КМДА, Київський Національний театр оперети. Ініціатором та головним організатором проекту виступає Івано-Франківський благодійний фонд «Мати Тереза», реалізація проекту – Івано-Франківський академічний театр імені І.Франка. 

Проект реалізується за підтримки програмної ініціативи «Громадське Здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження».

Час і місце:

11 жовтня 2015 року, 17.00.

Національний оперета України: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 53/3, Прес-брифінг відбудеться в “Театрі у фойє”

Акредитація на прес-брифінг обов’язкова, заявки приймаються до п’ятниці 9 жовтня, 17.00.

Контакти: Анастасія Безверха, 0674465330, karabashi@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: