Представників мелітопольських ОСББ поінформували про особливості перереєстрації за новим КВЕД

У місті Мелітополь (Запорізька область) відбувся семінар “Внесення змін до видів діяльності (КВЕДів) і приведення їх у відповідність до нового класифікатора КВЕД-2010”

22 червня в місті Мелітополь (Запорізька область) відбувся семінар “Внесення змін до видів діяльності (КВЕДів) і приведення їх у відповідність до нового класифікатора КВЕД-2010”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході взяли участь представники мелітопольських ОСББ, а також підприємці, які обслуговують житлові будинки.

Експерт Асоціації “Власники житлових будинків Мелітополя” Ірина Сінделі роз’яснила присутнім, що з 1 січня 2012 року набув чинності національний класифікатор України “Класифікація видів економічної діяльності” КВЕД-2010, який прийшов на заміну КВЕД-2005. Старий класифікатор втрачає чинність 31 грудня 2012 року, тому впродовж 2012 року суб’єктам господарювання, якими серед інших є й об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, потрібно звернутися до державних реєстраторів (за місцем реєстрації) для приведення видів діяльності у відповідність до КВЕД-2010.

У свою чергу, юрист Кирило Фомін зазначив: “У зв’язку з тим, що КВЕД використовують, щоб представляти й аналізувати фінансову, статистичну, податкову, митну, банківську й іншу економічну інформацію, час із 1 січня до 31 грудня 2012 вважають періодом переходу органів Держстатистики й інших органів державної влади, які є користувачами Класифікації, на новий КВЕД зразка 2010 року. Протягом усього 2012 року будуть діяти і старий, і новий КВЕД”.

“Розглядаючи зміни до КВЕД, варто визнати, що вони значні. Повністю змінилися цифрові позначення, а також назви деяких класів. Таким чином, уникнути зміни кодів КВЕД не вдасться нікому. Тому краще внести зміни зараз та не відкладати зміни КВЕД на останній день, оскільки вже зараз є черги до адміністрацій та управління статистики. Зміна видів діяльності проводиться безоплатно”, – поінформував експерт.

Найбільше учасників семінару цікавило питання, як правильно заповнити реєстраційну картку на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (форма №4), тому друга частина семінару пройшла у формі консультації.

Ірина Сінделі зазначила, що спеціалісти Ресурсного центру житлової просвіти готові надати допомогу в реєстрації змін, про що є відповідна домовленість із відділом реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців виконавчого комітету міськради.

Під час семінару виявилося, що проблеми в голів ОСББ та підприємців, які обслуговують житловий фонд, виникають також із визначенням коду економічної діяльності за новим КВЕД. Кирило Фомін порекомендував усім присутнім для визначення КВЕД-2010 користуватися спеціальним ресурсом Державної служби статистики kved.ukrstat.gov.ua, де за відомим кодом КВЕД-2005 можна автоматично отримати перелік відповідних кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2010.

Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: