Представники ОСН занепокоєні профільним законопроектом

За словами фахівців, законопроект “Про органи самоорганізації населення” в редакції Мінрегіону є шкідливим для розвитку самоорганізації в Україні

Законопроект “Про органи самоорганізації населення” в редакції Мінрегіону є шкідливим для розвитку самоорганізації в Україні. Про це йдеться у зверненні до Кабінету Міністрів учасників VIII всеукраїнської науково-практичної конференції “Посилення соціальної функції органів самоорганізації населення”, яка відбувалася 15-16 листопада в місті Горлівка. Захід провела ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами ініціаторів звернення, документ містить низку суттєвих недоліків, зокрема:
– позбавляє органи самоорганізації населення (ОСН) статусу представницьких органів;
– обмежує право загальних зборів (конференцій) ОСН самостійно визначати обсяг власних повноважень у межах закону, надаючи право ухвалювати остаточне рішення з цього питання місцевим радам;
– унеможливлює розширення переліку власних повноважень ОСН під час його діяльності;
– суттєво ускладнює для членів ініціативної групи отримання організаційно-технічної допомоги з боку виконавчого комітету місцевої ради у проведенні загальних зборів (конференції);
– унеможливлює делегування ОСНам повноважень місцевої ради чи її виконавчих органів, фінансів і майна;
– звужує можливі джерела фінансування ОСН, а також майнову основу їхньої діяльності;
– позбавляє ОСН права засновувати власні підприємства, установи й організації;
– не вимагає ухвалити зміни до суміжних законів.

“Ситуація з підтримкою цієї версії законопроекту Кабінетом Міністрів України є тим паче дивною, що, за рішенням Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства від 10 жовтня 2013 року, саме в цей час керівництво Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України ініціювало проведення консультацій із представниками Мінрегіону задля підготовки узгодженого з громадськістю проекту закону України “Про внесення змін до закону України “Про органи самоорганізації населення”. При цьому робочій групі з питань місцевої демократії та самоорганізації населення Координаційної ради з залученням представників Мінрегіону, громадських організацій, експертів і представників органів місцевого самоврядування було доручено опрацювати до 10 грудня 2013 року узгоджений проект цього закону задля його подальшого винесення на розгляд Координаційної ради”, – сказано у зверненні.

За словами фахівців, підтримавши вищевказаний законопроект, Кабмін жодним чином не врахував позиції Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

Ініціатори звернення пропонують уряду не подавати до Верховної Ради законопроекту “Про органи самоорганізації населення” в редакції Мінрегіону, а також доручити Міністерству провести консультації з Координаційною радою з питань розвитку громадянського суспільства.

Представників Моніторингової місії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи закликають приділити особливу увагу відповідності названого законопроекту європейським стандартам у сфері місцевої демократії.

Контакти:
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
В’ячеслав Кіщенко
(048) 738 68 30
095 336 01 55
samoorg@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: