Представники ОСББ Східної України поділилися досвідом роботи з західними колегами

ГО “Ресурсний центр для ОСББ” провела у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді й Тернополі круглі столи, присвячені презентації досвіду ОСББ Луганська, Харкова й Донецька

ГО “Ресурсний центр для ОСББ” провела у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді й Тернополі круглі столи, присвячені презентації досвіду ОСББ Луганська, Харкова й Донецька. Заходи відбулися за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Про досвід харківських ОСББ розповіла Юлія Самойлова, голова правління Асоціації ОСББ “Фонд сприяння”. За її словами, в області працюють дві громадські організації, які об’єднують понад 80% ОСББ та ЖБК. Ухвалено програму підтримки ОСББ, у межах якої фінансують капітальний ремонт будинків на суму від 50 тисяч грн. (при створенні ОСББ) або за умови співфінансування 10% суми з боку власників житла (у наявних ОСББ), проводять щорічне навчання голів ОСББ, членів правління й ініціативних груп (у співпраці з Харківським національним університетом міського господарства). За словами Юлії Самойлової, у місті відкрито особові рахунки для всіх мешканців будинків ОСББ та ЖБК. Немає принципових проблем із вирішенням земельного питання для ОСББ – отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку. При цьому експерт наголошує, що є проблема, пов’язана з вимогою затверджувати тариф для отримання компенсації з бюджету по пільгах і субсидіях, а також поки що не вирішено проблеми з затвердженням тарифу для ведення паспортної документації та видачі довідок у зв’язку із створенням Державної міграційної служби.

“Головна проблема, яка об’єднує наші регіони, – це відсутність знань про відносини спільної власності, ухвалення легітимних колективних рішень, а також споживацька політика населення, яку підтримує керівництво країни. Сьогодні хороший голова ОСББ – це юридично й технічно грамотний спеціаліст. Минули вже ті часи, коли багатоквартирні будинки обслуговували на голому ентузіазмі та громадських засадах. Цього не розуміють наші співвласники: будинки ОСББ та ЖБК будуть руйнуватися так само, як і будинки, які обслуговують комунальні підприємства”, – сказала Юлія Самойлова.

Досвідом керівництва ОСББ в Луганську поділилась Аліна Жесткова, голова ОСББ “Молодіжний 1-В”. Вона відзначила, що в Луганській області місцеві ради дуже зацікавленні у створенні й підтримці діяльності ОСББ. Створено Обласну регіональну раду ОСББ, основним завданням якої є до кінця 2014 року збільшити кількість ОСББ та покращити умови їх роботи. Позитивними зрушеннями в області є покращення стану житлового фонду, ефективна ліквідація аварійних ситуацій, цільове використання прибудинкових територій, їх благоустрій. При цьому, за її словами, у Луганській області є й проблеми – як під час реєстрації ОСББ, так і під час формування договірних відносин і роботи з боржниками.

Аліна Жесткова відзначила, що сьогодні голови правлінь ОСББ трансформують свою діяльність у напрямі надання підприємницьких послуг з управління багатоквартирним будинком. Адже, обравши ефективну економічну модель діяльності, управитель ОСББ спонукає виходити з тіні цілі сектори економіки, що вигідно як державі, так і власникам житла. “Ми сплачуємо податки, укладаємо договори з надавачами послуг, інвестуємо в теплосанацію будинку й вимагаємо від партнерів якісних робіт із гарантійним обслуговуванням. Інвестування у спільне неподільне майно будинку, в т.ч. в інженерні комунікації, підвищує вартість окремих квартир і дає змогу заощаджувати кошти на центральному опаленні при обґрунтованій реалізації програм з енергозбереження”, – сказала вона.

Контакти:
ГО “Ресурсний центр для ОСББ”
(032) 298 73 85
forym@osbb.com.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: