Представники Мережі центрів європейської інформації України ознайомилися з європейською освітою у Вроцлаві

З 18 по 22 жовтня представники 10 Центрів європейської інформації України взяли участь у навчальному візиті до м. Вроцлав, який проводився в рамках спільної діяльності, що задекларована у Протоколі про наміри, підписаному у квітні 2010 року Мережею центрів європейської інформації України, проектом «Teraz Wrocław» та Бюро Промоції Муніципалітету міста Вроцлава.

Метою візиту було підвищення рівня знань представників центрів європейської інформації України про європейську освіту на прикладі Польщі.

Під час тижневого навчального візиту консультанти центрів європейської інформації відвідали організації, які реалізують європейські освітні проекти та обміни, а також ближче познайомилися з європейською освітою у Вроцлавському університеті, Вищій банківській школі, Економічному університеті, Вроцлавській політехніці та Вищій школі управління „Edukacja”. Учасники візиту зустрілися з українськими студентами, які здобувають освіту у Вроцлаві за сприяння проекту «Teraz Wrocław», та взяли участь у дискусії «Плюси та мінуси навчання за кордоном». Також вони мали нагоду побувати на Ярмарку праці в Економічному університеті у Вроцлаві, який надає можливість студентам та випускникам здобути інформацію про напрямки розвитку фірм фінансової, ІТ та виробничої сфер, а також є джерелом пропозицій практик, стажувань і праці у Європі для випускників.

З досвідом освітніх організацій для школярів, студентів та пенсіонерів українські гості ознайомилися в офісі проекту „Teraz Wrocław”, Домі зустрічей ім. Angelusa Silesiusa та Вроцлавському Центрі підтримки неурядових організацій Sektor3.

Слід відзначити велику підтримку Бюро промоції міста муніципалітету Вроцлава та Департаменту суспільних справ муніципалітету Вроцлава у впровадженні європейської освіти та рекламі міста. Учасниця візиту Надія Соколова зазначила: „Дійсно вразило ставлення міської адміністрації до підвищення популярності міста. Вони не просто проводять якісь заходи, а мають цілу стратегію як рекламувати Вроцлав; створили повноцінний бренд із повним набором різних атрибутів: від слогана «Вроцлав – місто зустрічей» і до величезного списку речей, що можна побачити тільки в цьому місті. І цьому насправді можна повчитися і використовувати таку практику в Україні, в містах, де ми живемо.”

Наталія Датченко, координатор Луганського ЦЄІ, член ради Мережі ЦЄІ, експерт Агентства Стійкого Розвитку Луганського регіону зазначила: „Для мене ця поїздка була дуже показовою в тому сенсі, що я усвідомила для себе, що конкретно робить проект «Teraz Wroclaw» і як працюють учбові заклади цього сучасного міста Вроцлава. Про що можна дійсно засвідчити, так це про те, що вибравши навчання у Вроцлаві, молоді українці обирають шлях сучасної, глибинної, європейської освіти. Всі ми були вражені рівнем підготовки українських студентів різних років вступу, що навчаються в університетах Вроцлава. З ними ми змогли поспілкуватись під час спільних дебатів, організованих саме для нашої групи. Особисто мене вразив дуже усвідомлений підхід до власного навчання студентки-політолога, яка вже декілька років навчається у Вроцлавському університеті. Здається, що дівчина вже має реальний план не лише свого навчання, але й майбутньої кар’єри дипломата. Дуже європейський підхід , знати, для чого ти витрачаєш свій час та такі зусилля! Загальний висновок, який я зробила для себе після участі у навчальному візиті: Говорити про можливість навчання у Вроцлаві потрібно. Люди шукають таку інформацію. Але не треба недооцінювати і потенціал українських навчальних закладів. Для тих, хто, все ж таки, обирає Вроцлав для здобування вищої освіти, рекомендую звертатись за консультаціями до проекту “Teraz Wroclaw”. В проекті працюють дуже фахові та люб’язні люди, які зорієнтовані на безкоштовну консультаційну допомогу.”

Учасники візиту та представники проекту „Teraz Wrocław” домовилися, що наступним кроком у співпраці з промоції європейської освіти в Україні стане проведення у листопаді 2010 року Тижня європейської освіти Мережею центрів європейської інформації за інформаційної підтримки проекту „Teraz Wrocław”. Детальніше можна буде дізнатись найближчим часом на http://ukrcei.org.

* * *

Проект «Навчальний візит представників центрів європейської інформації до м. Вроцлав» реалізує громадська організація „Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” під егідою Мережі центрів європейської інформації України за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», проекту «Teraz Wrocław» та Бюро Промоції Муніципалітету міста Вроцлава.

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) – добровільне об’єднання центрів європейської інформації, які забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України. Наразі Мережа ЦЄІУ об’єднує 15 центрів, які створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р, та центр на базі Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру „Європейський Клуб”. Портал Мережі центрів європейської інформації України – http://ukrcei.org, e-mail: ukrcei@gmail.com.

Проект «Teraz Wrocław» – це некомерційний проект, започаткований у 2006 році з ініціативи мерії та вищих навчальних закладів міста Вроцлава (Польща). Основне завдання акції – запросити молодь зі Східної Європи на навчання до вроцлавських вищих шкіл, інформувати про умови вступу та навчання у них. Сайт: www.study-in-wroclaw.pl

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: