Представникам веселівських ОСББ розповіли про боротьбу з боржниками

29 листопада в селищі Веселе (Запорізька область) відбувся семінар “Управління майном об’єднання та господарська діяльність ОСББ”

29 листопада в селищі Веселе (Запорізька область) відбувся семінар “Управління майном об’єднання та господарська діяльність ОСББ”. Захід провела Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Виступаючи на семінарі, голова Веселівської селищної ради Петро Кияшко розповів: “За чотири роки ми освоїли 1 млн. 135 тис. із місцевого бюджету на виконання зобов’язань участі в першому капітальному ремонті. Фінансування проводилося на умовах 50х50. Цього року на проведення капітальних ремонтів покрівель, інженерних мереж ОСББ освоєно 243 тис. із місцевого бюджету. Наступного року ми плануємо збільшити фінансування та змінити напрям проектів. Орієнтовно 400 тис. буде передбачено на реалізацію проектів з енергозбереження та благоустрою ОСББ”.

Найбільше учасників семінару непокоїли питання боротьби з боржниками. Цю тему висвітлила експерт Ресурсного центру житлової просвіти (РЦЖП) Олена Яцуренко. “Там, де дозволено безкарно не платити за комунальні послуги, дольову участь в утриманні будинків, неплатників фактично утримують їх сусіди – прямо чи опосередковано”, – наголосила вона. Фахівець зауважила, що зазвичай основна маса голів ОСББ проводить роботу з боржниками несистемно, не дотримуючись жодного плану. Усе обмежується письмовими попередженнями й вивішуванням списків боржників у під’їзді. До суду звертаються надзвичайно рідко.

Олена Яцуренко акцентувала увагу присутніх на тому, що термін позовної давності становить 3 роки й після цього борги стягнути неможливо. Вона рекомендувала вимагати в судовому позові не тільки стягнення боргу, а й його індексації, накладання арешту на квартиру й навіть відшкодування моральних збитків членів ОСББ. Крім того, Олена Яцуренко зазначила: “Одним з ефективних заходів відповідальності за порушення платіжної дисципліни є стягнення пені”.

У свою чергу, голова Асоціації “Власники житлових будинків Мелітополя” Ірина Сінделі розповіла про пільгові кредити на довгострокові інвестиційні проекти. “Пільговий кредит регламентує постанова Кабміну №599 від 31.05.2012 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для пільгового кредитування юридичних осіб, в т.ч. ОСББ, для проведення реконструкції, капремонту та поточного ремонту об`єктів ЖКГ”, – нагадала експерт.

Також Ірина Сінделі запропонувала веселівським ОСББ створити асоціацію. “Створення асоціації стане доброю підмогою для ОСББ, оскільки вона зможе надавати їм усебічну підтримку”, – сказала експерт. Присутні зацікавилися цією ідеєю. Експерти РЦЖП пообіцяли надати інформаційно-консультаційну допомогу в її створенні.

Контакти:
Асоціація “Власники житлових будинків Мелітополя”
Ірина Сінделі
(0619) 43 26 59
MelitopolOsbb@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: