Правозахисники здійснять моніторинг приймальників-розподільників для дітей

У квітні-травні правозахисники перевірять 6 приймальників-розподільників для дітей у різних частинах України

У квітні-травні правозахисники перевірять 6 приймальників-розподільників для дітей у різних частинах України. Моніторинг координує Коаліція громадських організацій “Права дитини в Україні” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та міжнародної організації “Save the Children”.

Під час моніторингу буде перевірено дотримання прав дитини. Зокрема, експерти звернуть увагу на умови перебування дітей, організацію їх навчання, дотримання приватності, наявність і дієвість процедур із запобігання жорстокому поводженню й насильству, правові підстави перебування дітей.

За словами фахівців, досі в Україні не було комплексного моніторингу, який би охоплював таку велику кількість дослідницьких запитань.

Результати моніторингів буде узагальнено та представлено громадськості в липні. А розроблений механізм оцінки дотримання прав дитини буде передано Міністерству внутрішніх справ для створення системи постійного моніторингу в закладах, у яких перебувають діти.

Також під час узагальнення результатів моніторингу буде вивчено можливість реформування закладів для запровадження системи ювенальної юстиції, яка відповідає принципам Конвенції ООН про права дитини та Зауваженням загального порядку “Про права дитини в ювенальній юстиції” Комітету ООН з прав дитини.

Контакти:
Коаліція громадських організацій
“Права дитини в Україні”
crc.ngo.ukraine@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: