Правозахисники закликають ухвалити закон “Про свободу мирних зібрань”

Учасники Партнерства “За свободу мирних зібрань” звернулися до народних депутатів із проханням ухвалити закон “Про свободу мирних зібрань”

Правозахисні організації – учасники Партнерства “За свободу мирних зібрань” звернулися до народних депутатів із проханням виконати рішення Європейського суду з прав людини у справі “Вєренцов проти України” й ухвалити закон “Про свободу мирних зібрань”. Партнерство створено з ініціативи Української гельсінської спілки з прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.
 
“Європейський суд із прав людини чітко зазначив, що в національному законодавстві існує прогалина стосовно свободи мирних зібрань, яка залишається в Україні з часів розпаду Радянського Союзу. Суд запропонував Україні терміново реформувати її законодавство й адміністративну практику задля визначення вимог до організації та проведення мирних демонстрацій, так само, як і підстав для їх обмеження”, – ідеться у зверненні.
 
Правозахисники зазначають, що закон повинен закріпити чіткі й вичерпні підстави для обмеження свободи мирних зібрань, дозволити одночасні зібрання, в тому числі контрзібрання, захистити організаторів та учасників мирних зібрань від адміністративної та кримінальної відповідальності, визначити позитивні зобов’язання держави, дозволити спонтанні мирні зібрання, а також закріпити чіткий перелік місць, щодо яких є обмеження у проведенні мирних зібрань.

Контакти:
Партнерство “За свободу мирних зібрань”
anastasiya02sh@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: