Правління ІПВГ вдруге зібралося в Києві

У Києві 27-28 лютого тривало 42 засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ)

 

У Києві 27-28 лютого тривало 42 засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ). Окрім самого засідання, відбулися низка додаткових зустрічей, зокрема, круглий стіл, присвячений відкриттю даних про бенефеціарних власників компаній “Beneficial ownership: best practices in opening important information for good governance in extractive sector”. Захід мав на меті обмін досвідом у відкритті даних для ефективного управління у видобувній галузі. Зокрема, йшлося про те, як інформація про бенефіціарну власність може підвищити підзвітність у секторі та створити довіру між зацікавленими сторонами.

Відкриваючи дискусію, Олексій Орловський, член Правління ІПВГ, Директор програми «Демократична практика» Фонду «Відродження» нагадав, що 2015 року Україна відкрила для громадськості реєстр бенефіціарних власників, і вказав на ті його «прогалини», які, зокрема, врахувати тим країнам, які планують відкривати такі дані:

  • Не всі комерційні структури надають потрібну інформацію до цього реєстру. Це передовсім через невисокі штрафи. Максимальний розмір стягнення складає 320 доларів США.
  • Низький рівень пошуку в реєстрі.
  • Відсутність таких реєстрів в інших країнах, особливо в офшорних. Наразі такі дані про бенефіціарних власників, крім України, відкрила Велика Британія.
  • Транслітерація даних з українського реєстру, які початково додані кириличними символами, латинським алфавітом.
  • Відсутність чіткого механізму верифікації бенефіціарних власників. Розробити концепт для такої верифікації – одне із завдань для України в межах Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд” в Україні» (OGP Ukraine).

Ініціатива прозорості видобувних галузей (Extractive Industries Transparency Initiative) — це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 48 країнах світу. Раніше засідання Правління ІПВГ вже проходило в Україні в грудні 2015 року. Правління ІПВГ проводить засідання два-чотири рази на рік, щоб обговорити прогрес у впровадженні стандарту ІПВГ та інші стратегічні питання, пов’язані з ІПВГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: