Правда й міфи про реформування пільг в Україні

Центр громадської адвокатури видав брошуру “Правда й міфи про реформування пільг в Україні”

Центр громадської адвокатури видав брошуру “Правда й міфи про реформування пільг в Україні”. Матеріал підготовано в межах проекту “Сприяння громадськості у впровадженні принципу соціальної справедливості в державній політиці в соціальній сфері” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Згідно з державною статистикою, в Україні є понад 18 млн. пільговиків за соціальною ознакою. Їх кількість зростає щороку, оскільки збільшується кількість пенсіонерів за віком. При наданні пільг не застосовують індивідуального підходу (адресності), що зумовлює витрачання зайвих мільярдів гривень на т.зв. соціальні потреби. Щороку парламент зупиняє окремі законодавчі положення щодо надання пільг окремим категоріям громадян.

На думку фахівців, задекларований владою мораторій на встановлення нових пільг залишається декларацією, оскільки за останні роки у Верховній Раді зареєстровано понад 20 законопроектів щодо встановлення нових пільг.

За словами експертів, нинішня система пільг не забезпечує надання соціальної допомоги бідним верствам населення, а є непосильним тягарем для державного бюджету. Вони підкреслили, що влада намагається реформувати ці пільги, однак відсутність продуманої державної соціальної політики цьому не сприяє.

Центр громадської адвокатури
(032) 244 46 59
cga@lawngo.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: