Практичний порадник із доступу до архівів буде презентовано в Кам’янці-Подільському

10 квітня о 14:00 у місті Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”

10 квітня о 14:00 в актовій залі історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбудеться презентація довідника “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”. Захід проводять Центр досліджень визвольного руху, Кам’янець-Подільський клуб української інтелігенції та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Інформаційні партнери проекту – Інтернет-видання “Історична правда”, портал “Право знати”, Центр інформації про права людини, ресурс “Платформа”. Партнери – Центр правових і політичних досліджень “Сім”, Харківська правозахисна група, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, Львівський національний університет імені Івана Франка.

Теми обговорення:
1. Використання документів комуністичних спецслужб: закордонний досвід.
2. Доступ до архівів України: огляд нормативної бази та проблемні питання.
3. Аналіз законодавства про доступ до архівів спецслужб тоталітарних режимів у Європі та законодавчих актів в архівній галузі України.

Експерти дадуть відповіді на такі питання: Як дізнатися, хто співпрацював із КГБ? Де знайти відомості про родичів, засуджених у часи СРСР? Як правильно написати запит?

Присутні отримають безкоштовний примірник практичного порадника.

Під час заходу відбудеться дискусія за участю Ігоря Дерев’яного, наукового працівника Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”, й Ірини Когут, соціолога Центру досліджень визвольного руху.

Центр досліджень визвольного руху
Олег Демчук
093 256 18 21

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: