Поверхневий огляд чи незаконний обшук: чи дотримується міліція закону?

20 листопада о 10:00 у Києві (Офіс Омбудсмана, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться круглий стіл “Поверхневий огляд чи незаконний обшук: чи дотримується міліція закону?”

20 листопада о 10:00 у Києві (Офіс Омбудсмана, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться круглий стіл “Поверхневий огляд чи незаконний обшук: чи дотримується міліція закону?” Захід проводить Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) спільно з офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Круглий стіл стане підсумком чергового етапу всеукраїнської моніторингової кампанії “Міліція під контролем”, який було присвячено контролю за діями міліції на вокзалах. Кампанію підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники заходу обговорять, із якими проблемами стикаються люди при спілкуванні з правоохоронцями на вокзалах і як запобігти порушенням прав людини під час такої взаємодії. До обговорення запрошено експертів неурядових організацій, представників Міністерства внутрішніх справ, працівників офісу Омбудсмена України, журналістів.

У межах моніторингу було перевірено залізничні й автобусні вокзали в більш ніж 15 регіонах України. Було виявлено кілька системних проблем, пов’язаних із роботою спеціалізованої міліції на транспорті та патрульних на автовокзалах. Одна з них – здійснення так званого “поверхневого огляду”. На платформі чи у приміщенні вокзалу приїжджих зустрічають працівники міліції, які наполегливо просять показати вміст валіз. Спроба відмовитися від цієї процедури часто спричиняє невдоволення правоохоронців, людину можуть навіть затримати. Цю дію правоохоронці називають поверхневим оглядом речей. Одначе правозахисників цікавить, чим така дія відрізняється від особистого огляду чи огляду речей. Для особистого огляду чи огляду речей потрібно, щоб було виконано певні вимоги закону: огляд має проводити особа тієї ж статі у присутності двох понятих, про це має бути складено відповідний протокол (стаття 264 Кодексу про адміністративні правопорушення). Натомість поверхневий огляд – це дія, не врегульована законом, а згадана лише у Статуті патрульної служби.

Для участі у круглому столі потрібна попередня реєстрація.

Контакти:
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини
в діяльності правоохоронних органів
Марина Цапок
097 96 173 46
marishka.ts@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: