Постраждалий у бійці отримає компенсацію

Катерина Євдокімова, активістка ГО "Подільська правова ліга", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як чоловікові допомогли отримати компенсацію за тілесні ушкодження під час бійки

Катерина Євдокімова, активістка ГО “Подільська правова ліга”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як чоловікові допомогли отримати компенсацію за тілесні ушкодження під час бійки. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Хмельницькому за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Постраждалий у бійці отримає компенсацію
Катерина Євдокімова

Слово за слово й застарілий конфлікт між двома сусідами переріс у бійку. Як наслідок, один з учасників – у лікарні, а інший – на лаві підсудних.

Інколи люди не замислюються над тим, які наслідки може мати їх зухвала поведінка. Того жовтневого дня 2013 року між двома сусідами виникла чергова сварка. Напевно, аргументів не вистачало, тому один сусід пішов з кулаками на іншого. Удар був нанесений у обличчя та спричинив легкі тілесні ушкодження. Говорячи простою мовою, пану Олександру зламали носа, він отримав струс мозку. Чоловік вимушений був звернутися до лікарні. Та одужавши, Олександр забажав покарання для сусіда й звернувся із заявою до міліції. Також потерпілий вирішив стягнути зі свого кривдника компенсацію, щоб принаймні розрахуватись за лікування.

З проханням про допомогу пан Олександр звернувся до Центру правової інформації та консультацій, створеного ХОГО «Подільська правова ліга». Юристи підготували позовну заяву до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Справа була виграна. Суд у березні виніс вирок про стягнення на користь потерпілого 2000 гривень моральної шкоди та 1330 гривень матеріальної шкоди, а також 850 гривень штрафу, який передбачений ч. 2 ст. 125 Кримінального кодексу України. Також вдалося відсудити ще 1296 гривень 13 копійок на компенсацію витрат на лікування. Кривдник свою провину визнав та покаявся, суд взяв це до уваги.

Ця справа, кажуть у Центрі, одна з тих, яка показує, що правозахисники займаються не тільки цивільно-правовими спорами, а й стають на заваді правопорушникам, які посягають на життя та здоров’я людей.

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 72 01 95
podil.liga@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: