Посібник “Функціонування Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (Є-Data)”

Експерти центру політичних студій та аналітики, які уклали цей посібник ставили за мету допомогти користувачам порталу сформувати чітке та всебічне розуміння можливостей використання єдиного порталу публічних коштів «Є-data».

Експерти центру політичних студій та аналітики, які уклали цей посібник ставили за мету допомогти користувачам порталу сформувати чітке та всебічне розуміння можливостей використання єдиного порталу публічних коштів «Є-data». У посібнику представлено кращий міжнародний досвід організації відкритості про бюджетні видатки, практичні поради представникам органів державної влади, місцевого самоврядування та керівникам підприємств та інструкції по користуванню порталом.

Реалізація ідеї громадськості щодо максимальної відкритості інформації про використання публічних коштів забезпечить ефективне їх використання та підвищення рівня обізнаності населення. Така прозорість процесу витрачання державних коштів мінімізує корупційні ризики та сприятиме налагодженню ділового клімату в країні.

У результаті прийняття Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» і відкриття Єдиного веб-порталу тепер кожен громадянин у режимі реального часу має можливість подивитися, як органи влади, державні та комунальні підприємства розпоряджаються публічними коштами. Зокрема, відтепер звичайні громадяни зможуть прослідкувати, який товар чи послугу закупили на сплачені ними податки і скільки це вартувало.

Відтепер цю інформацію неможливо буде приховати, оскільки детальна інформація не лише з транзакціями, а й з договорами про надання та постачання тих чи інших товарів та послуг буде відображатись на порталі E-data. Міністр фінансів України Наталія Яресько під час презентації порталу сказала, що цей портал творить революцію в сфері адміністрування публічних фінансів.

Сьогодні ми маємо впливовий інструмент для боротьби із корупцією як на місцях, так і на найвищих щаблях влади. Портал E-data – найбільш дієвий і простий у використанні, а головне, доступний важіль впливу на можновладців.

Видання здійснене за фінансової підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Посібник “Функціонування Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (Є-Data)”

Контакти: Центр політичних студій та аналітики

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: