Школа бюджетної адвокації розширила свою географію до Киргизстану

24-27 жовтня у Киргизстані відбулась Школа бюджетної адвокації для інститутів громадянського суспільства, які працюють у сферах громадського здоров’я та бюджетної адвокації у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

В кінці жовтня 2017 року в Киргизстані відбулась Школа бюджетної адвокації для інститутів громадянського суспільства, які працюють у сферах громадського здоров’я та бюджетної адвокації у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Школа бюджетної адвокації – формат навчання та технічного супроводу (менторінгу) для неурядових організацій, запроваджений Інститутом аналітики та адвокації за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в цьому році. Цей формат викликав зацікавленість наших міжнародних партнерів. Українські експерти відвідали Киргизську Республіку, щоб поділитись секретами успішної бюджетної адвокації у сфері громадського здоров’я в Україні на прикладі забезпечення сталості послуг зменшення шкоди. 

Олена Кучерук, менеджерка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», пояснює: «В результаті чотирирічного досвіду роботи за напрямком бюджетної адвокації та підзвітності бюджетів в охороні здоров’я Фонду вдалось акумулювати цінний досвід, який є прецедентним не тільки для України, а й для всього регіону Східної Європи та Центральної Азії. Власне тому колеги з Киргизстану запросили експертів з України провести Школу бюджетної адвокації, щоб протягом 5 днів представити кращий досвід України з бюджетної адвокації програм зі зменшення шкоди на місцевому рівні. Фонд «Відродження» і надалі підтримуватиме Школу, в тому числі як  регіональний хаб для Східної Європи та Центральної Азії». 

Представляли Школу бюджетної адвокації такі українські експерти: 

Максим Демченко, благодійна організація «Світло надії»;

Юрій Нестуля, Інститут аналітики та адвокації; 

Катерина Кисла, Інститут аналітики та адвокації; 

Дмитро Шерембей, благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;

Сергій Дмитрієв, благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;

Віктор Нестуля, Transparency International Ukraine.

Експерти презенували підходи участі громадянського суспільства у формуванні та реалізації місцевої та національної політики, інструменти моніторингу бюджетних витрат, методології розробки аналітичних документів, підходи до візуалізації даних, успішні кейси медійних кампаній. Учасники Школи разом з експертами для своїх організацій розробляли стратегії забезпечення сталості послуг в умовах скорочення міжнародного фінансування програм зменшення шкоди.

Навчання пройшли 27 представників неурядових організацій Киргизстану. Всі вони виявили потребу у продовженні навчання та поглибленій практичній роботі в рамках майбутніх міжнародних сесій Школи бюджетної адвокації.

Для додаткових запитань щодо бюджетної адвокації та підзвітності бюджетів в системі охорони здоров’я, журналісти можуть звернутися до Олени Кучерук, менеджерки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», надіславши запит на електронну адресу pr@irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: