Посадовцям пропонують публічно брати під контроль дорожні ями

Розробники веб-порталу “Громадський контроль доріг” пропонують чиновникам, відповідальним за утримання доріг, оперативно реагувати на скарги щодо їх стану

Розробники веб-порталу “Громадський контроль доріг” пропонують чиновникам, відповідальним за утримання доріг, оперативно реагувати на скарги щодо їх стану. Ресурс створено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Чиновникам пропонується брати під контроль дорожні ями, ставлячи позначку біля відповідних фотографій на сайті 4road.net. Тим самим громадянам дають зрозуміти, що їх звернення прийнято.

Механізм роботи

Керівник органу місцевого самоврядування, відділу чи комунального підприємства, відповідального за стан і ремонт доріг, реєструється на сайті 4road.net. Для активації “режиму чиновника” йому слід надіслати на електронну адресу 4road@list.ru інформацію, після отримання якої його статус буде активовано:
– нік або ім’я, електронна адреса;
– ПІБ, посада, контактний телефон і поштові реквізити, які буде внесено у відповідний розділ сайту.

Після входу на сайт у “режимі чиновника” посадовець має можливість узяти під контроль зображені на сайті дорожні ями шляхом проставляння спеціальної позначки (галочки) навпроти відповідної фотографії. Після того біля фото з’явиться напис-гіперпосилання “На контролі в посадових осіб з (дата)”. При натисканні на це гіперпосилання на екрані з’являться реквізити посадовця, що взяв дорожню яму під контроль.

Завдяки цій системі кожен охочий може побачити, скільки та які саме з дорожніх ям влада вже взяла під контроль і поставила у план дорожнього ремонту в конкретному місті.

Пропозицію розіслано меріям 40 найбільших міст України.

Згідно з ДСТУ 3587-97 “Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди”, чиновникам відводиться щонайбільше 10 днів на ліквідацію виявлених пошкоджень дорожнього полотна.

Згідно зі статтею 140 Кодексу про адміністративні правопорушення, за порушення правил утримання доріг інспектор ДАІ може винести постанову про адміністративне порушення на керівника дорожньої служби. У такому разі на посадовця може бути накладено штраф у розмірі від 60 до 80 неоподатковуваних мінімумів, а в разі створення аварійної ситуації, пошкодження транспортного засобу чи вантажу на нього може чекати адміністративний арешт на термін від 5 до 10 діб.

Приклад загального списку

 

Приклад конкретної ями

“Громадський контроль доріг”
Сергій Дубенко
4road@list.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: