Посадовців пропонують штрафувати за ненадання доступу до публічної інформації

ГО “Незалежна асоціація журналістів” пропонує внести зміни до ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення, запровадивши штрафи для посадовців за неоприлюднення інформації та посилити їхню відповідальність за порушення права на інформацію

ГО “Незалежна асоціація журналістів” пропонує внести зміни до ст. 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення, запровадивши штрафи для посадовців за неоприлюднення інформації та посилити їхню відповідальність за порушення права на інформацію. Пропозиції підготовано в межах проекту “Ефективний доступ до інформації: перепони та методи посилення” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Їх внесли народні депутати Антоніна Болюра й Андрій Шевченко.

Також громадські експерти пропонують скасувати обмеження щодо поширення персональних даних посадовців і депутатів, дозволити вільне відвідування журналістами та представниками громадськості засідань комітетів Верховної Ради та колегіальних і інших органів місцевих рад.

Нагадаємо, 6 вересня 2012 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про інформацію” (у новій редакції) та Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Наразі його винесено на друге читання, і народні депутати можуть вносити до нього свої пропозиції, розгляд яких заплановано на 16 жовтня.

Контакти:
ГО “Незалежна асоціація журналістів”
Іван Красіков
ivkrasikov@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: