Посадовець Черкаської обладміністрації наказав ретельніше приховувати генплани міст

Перший заступник голови Черкаської обладміністрації Сергій Рябцев закликав райдержадміністрації області “посилити контроль” за доступом до містобудівної документації та унеможливити ознайомлення громадян із генеральними планами міст

Перший заступник голови Черкаської обладміністрації Сергій Рябцев закликав райдержадміністрації області “посилити контроль” за доступом до містобудівної документації та унеможливити ознайомлення громадян із генеральними планами міст. Про це розповіли громадські активісти, що здійснюють моніторинг доступності генпланів. Моніторинг координує ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Своє звернення чиновник обґрунтував тим, що “надання для ознайомлення посадовими особами райдержадміністрацій зазначених документів … призведе до витоку інформації з обмеженим доступом”. У листі до підлеглих Сергій Рябцев нагадує їм про кримінальну й адміністративну відповідальність, яка чекає на держслужбовців, що дозволять громадянам ознайомитися з генеральними планами власних міст.

За словами експертів, розіслати такі листи посадовця змусила інформація, надана обласним управлінням СБУ в Черкаській області, яке відстежує запити громадських активістів на доступ до публічної інформації. Із піврічним запізненням працівники Черкаського СБУ дізналися, що обласна благодійна фундація “Паритет” надіслала до міських рад Черкащини інформаційні запити з проханням надати для ознайомлення генплани населених пунктів. Основні підсумки дослідження по Черкаській області було оприлюднено на публічній прес-конференції ще у грудні 2012 року, проте місцеве СБУ й чиновники вирішили відреагувати лише зараз.

Оскільки в міських радах невеликих міст немає власних відділів архітектури, то їхні генеральні плани зберігаються в райдержадміністраціях. До них Сергій Рябцев і спрямував свій лист із вимогою не надавати генпланів громадянам для ознайомлення.

“Цей лист першого заступника голови Черкаської обласної держадміністрації – яскравий приклад нерозуміння посадовцем своїх функцій у демократичній державі. Закон “Про регулювання містобудівної діяльності” ще два роки тому зобов’язав міські ради зробити генплани доступними для громадян, розмістити їх в Інтернеті. Замість того, щоб поставити на контроль виконання вимог містобудівного закону та закону “Про доступ до публічної інформації”, чиновник вимагає від підлеглих приховувати публічну інформацію ще більш ретельно. На жаль, Черкащина виявилася єдиною областю, де СБУ й облдержадміністрація вирішили поєднати зусилля в обмеженні доступу громадян до генпланів. З інших міст України ми отримували багато повідомлень про те, як міські ради намагаються покращити доступ громадян до генпланів – розміщують їх в Інтернеті, домагаються від проектних інститутів зняття з них грифу “Для службового користування”, – прокоментував ситуацію голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив, керівник моніторингу Володимир Щербаченко.

“Доступність генпланів робить процес землекористування й будівництва в містах прозорим і зрозумілим для громадян. Складається враження, що саме цього й не хоче перший заступник голови Черкаської обласної адміністрації пан Рябцев. Інакше чому він надає перевагу приховуванню публічної інформації, а не дотриманню законного права громадян знати те, як ради розпоряджаються земельними ресурсами міських громад?!” – додав громадський активіст.

Лист першого заступника голови Черкаської обладміністрації

Контакти:
Аліна Бондар
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: