«Порада. Підтримка. Допомога»

10 лютого у Харківському кризовому інфоцентрі було презентовано проект громадської організації «Спілка ветеранів АТО» під назвою «Порада. Підтримка. Допомога», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

10 лютого у Харківському кризовому інфоцентрі було презентовано проект громадської організації «Спілка ветеранів АТО» під назвою «Порада. Підтримка. Допомога», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є сприяння у якісному та повноцінному поверненню до мирного життя учасників АТО за рахунок допомоги їм у вирішенні найгарячіших соціальних питань, особливо у виділенні та оформленні земельних ділянок для воїнів-ветеранів АТО в Харківській області.

Спікерами заходу виступали:

Анатолій Козловський – голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО»;

Владислав Якименко – начальник штабу ГО «Спілка ветеранів АТО»;

Сергій Гульчук – представник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження»;

Костянтин Рибалко – юрист Головного управління Держгеокадастру Харківської області.

Під час свого виступу Сергій розповів про напрямки діяльності Східноукраїнського представництва МФВ та актуальні пріоритети, за якими підтримуються громадські організації Зазначив, що важливою особливістю фонду є можливість швидко реагувати на актуальні проблеми та ситуацію у регіоні. Наразі це необхідність у підтримці проектів, спрямованих на допомогу учасникам АТО, демобілізованим та сім’ям загиблих.

Особливістю проекту «Порада. Підтримка. Допомога» є те, що допомогу демобілізованим будуть надавати саме ветерани АТО, котрі на власному досвіді знають усю повноту ситуації, в яку потрапити учасники бойових дій, та як її найкраще вирішувати.

Анатолій та Владислав розповіли про створення організації, напрями її роботи та результати, які було досягнуто. Оскільки організація створена ветеранами, які були добровольцями ще при першій хвилі мобілізації, їхня діяльність спрямова на максимальний результат, бо все робиться для себе та своїх побратимів. Коли вони тільки розпочинали роботу, Харківська область була на одному з останніх місць по виділенню земельних ділянок учасникам АТО (близько 100 ділянок), а через сім місяців стала одним з лідерів (більше 1000 ділянок). На найближчі півроку мають на меті виділення ще 1000 ділянок.

Найважче було почати роботу в цьому напрямі, але, завдяки набутому досвіду та співпраці з органами влади змогли досягти гарних результатів. У планах є забудова декількох типових поселень для учасників АТО у Балаклійському районі зі створенням сільськогосподарських кооперативів, де буде об’єднано 400 земельних ділянок та створено близько 50 робочих місць.

Стосовно питання реабілітації та психологічної допомоги «Спілка ветеранів АТО» має своє бачення. «Коли людина зайнята працею, в неї нема часу думати про погане, вона швидше інтегрується у суспільство»,- зазначив Анатолій.

Костянтин висвітлив питання, пов’язані з законодавчою базою та нормативними документами, що регулюють питання виділення землі учасникам АТО. Зробив роз’яснення про схеми та порядок оформлення документів, розповів про проведену у області роботу з цього приводу, яка розпочалась ще з червня 2014 року. Зазначив великий внесок у загальну справу громадський організацій, завдяки яким є можливість проводити роботу з групами учасників АТО. Окремо було сказано про соціальні проекти при органах влади, завдяки яким покращилась робота з сім’ями загиблих учасників АТО.

Наприкінці заходу слово взяв Юрій Корсунов (Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО) та пообіцяв підтримку усіх ініціатив спілки. Окремо наголосив, що вже зареєстровано кооператив з числа учасників АТО «Побратим» та готуються документи на виділення землі для побудови житлового масиву «Горизонт» у місті.

Фотографії Ігоря Лептуги

Контакти: Владислав Якименко (066) 734-72-07

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: