Понад 300 мешканців Чугуївщини отримали допомогу у правовому центрі

З моменту створення в липні минулого року Центр правової інформації та консультацій у місті Чугуїв (Харківська область) надав юридичну допомогу понад 300 мешканцям міста й району

З моменту створення в липні минулого року Центр правової інформації та консультацій у місті Чугуїв (Харківська область) надав юридичну допомогу понад 300 мешканцям міста й району. Діяльність Центру координує Чугуївська правозахисна група за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Основі види роботи центру:
– прийом громадян із правових питань;
– діяльність виїзної громадської приймальні;
– надання правових консультацій на шпальтах місцевих газет.

Найбільше громадян турбували сімейні, житлові проблеми, питання спадщини й соціального забезпечення. Більшість звернень тією чи іншою мірою стосувалися захисту права власності.

Відвідувачам надавали консультації та витяги із законодавства, а також інформаційні буклети на певні теми. Також юристи допомагали у складанні договорів, заяв/скарг до органів влади й місцевого самоврядування, установ і організацій, позовів до судів. Крім того, було підготовано одну скаргу до Європейського суду з прав людини.

Чугуївська правозахисна група спільно з Харківською правозахисною групою започаткувала правову бібліотеку для школярів Чугуєва та представила мешканцям Чугуївщини найкращі документальні фільми з програми Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA” в межах Всеукраїнського тижня права.

Координатор Центру Юрій Чумак запропонував організовувати в редакції міськрайонної газети “Красная звезда” “гарячі” телефонні лінії з правових питань, проводити спільні консультативно-правові зустрічі з населенням. Крім того, він запевнив, що в усіх селищних і сільських радах Чугуївського району буде розміщено стенди правової інформації.

Контакти:
Чугуївська правозахисна група
chpg@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: