Понад 2000 мешканців Одещини отримали безоплатну правову допомогу

Упродовж 2011-го – першої половини 2012 року юристи п'яти Центрів права на Одещині (в містах Одеса, Котовськ, Татарбунари, Ізмаїл і Білгород-Дністровський) спільно зі співробітниками органів юстиції надали безоплатну правову допомогу (стаціонарно й на виїздах) 2090 відвідувачам (близько 40% з яких жителі села)

Упродовж 2011-го – першої половини 2012 року юристи п’яти Центрів права на Одещині (в містах Одеса, Котовськ, Татарбунари, Ізмаїл і Білгород-Дністровський) спільно зі співробітниками органів юстиції надали безоплатну правову допомогу (стаціонарно й на виїздах) 2090 відвідувачам (близько 40% з яких жителі села). Діяльність Центрів права координує Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” за сприяння Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів і програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За сприяння сільських рад було здійснено 102 виїзних прийоми в найвіддаленіших селах 11 районів Одеської області. Розміщено понад 150 правових роз’яснень і консультацій у ЗМІ, створено окремі просвітницькі рубрики, підготовано та поширено 7000 одиниць просвітницьких матеріалів, а також інформаційний посібник “Актуальні правові поради селянам”, який роз’яснює актуальні питання земельного й аграрного права.

У приміщеннях органів влади встановлюють інформаційні стенди “Центр права інформує”, видають і поширюють вкладки “Центр права консультує” до газети “Избирком”, у місцевих газетах та Інтернет-ресурсах надають правові консультації. Упродовж року заплановано впровадити апробований у 2011 році в Котовську факультатив “Знай і вмій захистити свої права” щонайменше в 4 навчальних закладах і школах, провести 2 тренінги з сільськими вчителями правознавства та працівниками сільрад, яких надалі залучатимуть до поширення базової правової інформації в місцевих громадах.

Центри надають базову інформацію та консультації з правових питань, необхідну безоплатну правову допомогу (первинну та вторинну). У виняткових випадках залучають адвокатів для представництва інтересів незахищених громадян у судах.

Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
(048) 716 46 83
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: