Понад 1500 мешканців Рівненщини отримали безкоштовну правову допомогу

2012 року до Центрів права в Рівному й Сарнах звернулися понад 1500 людей

2012 року до Центрів права в Рівному й Сарнах звернулися понад 1500 людей. Центри створила РОГО “Комітет виборців України” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Загалом мешканці Рівненщини отримали понад 2000 консультацій (часто люди зверталися з декількох питань).

Мешканців Рівненщини найбільше цікавили процедури звернення до суду (оформлення й подання документів, права й особливості поведінки в судовому процесі, порядок оскарження судових рішень тощо), правила оформлення звернень і запитів на інформацію до органів влади та місцевого самоврядування та посадовців, отримання довідкової інформації про закони та практику їх застосування. Також люди зверталися з приводу оскарженням рішень, дій і бездіяльності працівників міліції, інших органів влади.

Суттєву частину складали питання щодо процедур оформлення й переоформлення житла, землі, а також інших речей у власність, оформлення спадщини, укладення й виконання договорів.

За минулий рік юристи надали допомогу громадянам у підготовці 428 процесуальних документів, серед яких 135 позовних заяв, апеляційних і касаційних скарг, поданих до судів різних рівнів; 20 заяв і скарг до правоохоронних органів; 226 звернень громадян і запитів на отримання публічної інформації, направлених до різних органів влади й місцевого самоврядування, посадових осіб, підприємств, установ і організацій; 47 інших документів (наприклад, клопотання до суду про виклик свідків, витребування доказів тощо).

Упродовж року юристи безоплатно здійснили представництво й захист інтересів 13 громадян у судах та 2 – в інших органах влади.

Найчастіше по безоплатну первинну та вторинну правову допомогу зверталися пенсіонери (433); особи, єдиним джерелом існування яких є кошти соціальної допомоги (207); безробітні (109); інваліди (96). Також безоплатну юридичну допомогу отримували працівники бюджетної сфери (68), недержавних підприємств (48), підприємці (22), студенти (9), працівники органів влади (7), постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС (2).

Юридичну допомогу громадянам надавали різними способами:
– під час особистого прийому у Центрахв права (835);
– під час групових консультацій у селах (511);
– звичайною й електронною поштою, а також за допомогою коментарів під консультаційними статтями, розміщеними на сайті http://www.cvu.com.ua/ (116);
– телефоном (50).

193 консультації надали працівники Центрів правового інформування й консультацій, які розташовано у 8 селах Рівненщини (Повча, Верба, Майдан, Здовбиця Дубенського району, Жовтневе Радивилівського району, Пісків Костопільського району, Вовничі Млинівського району та Грем’яче Острозького району).

Крім того, фахівці надали 761 юридичну консультацію з питань, пов’язаних із парламентськими виборами в Україні.

Адреса Центру права в Рівному: вул. Короленка, 6, 1-й поверх, каб. 5. Тел.: (0362) 26 38 47.
Адреса Центру права в Сарнах: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2 10 34.
Дні прийому громадян: вівторок і четвер, з 10:00 до 17:00.
 

Контакти:
РОГО “Комітет виборців України”
(0362) 26 39 43
cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: