Помилка в адресі ледь не завадила реєстрації ділянки

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про те, як пенсіонерці допомогли відновити право на земельну ділянку

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про те, як пенсіонерці допомогли відновити право на земельну ділянку. Допомогу жінці надав Центр правової інформації та консультацій у селищі Станиця-Луганська (Луганська область), роботу якого координує ГО “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Помилка в адресі ледь не завадила реєстрації ділянки
Оксана Пастух

Земельне законодавство виключає можливість помилок та їх виправлень у правовстановлюючих документах на земельну ділянку. Тому помилка в адресі, зроблена сільським землевпорядником, може мати неприємні наслідки.

Наприкінці квітня до Станично-Луганського Центру правової інформації та консультацій звернулася пенсіонерка Валентина Петрівна з проханням надати безоплатну правову допомогу. Жінка поскаржилася, що не може зареєструвати земельну ділянку й будинок у дачному кооперативі. У реєстраційній службі їй повернули документи, посилаючись на те, що у свідоцтві державної реєстрації ділянки, виданого у 1996 році була виправлена юридична адреса ділянки. А це за сучасним законодавством неприпустимо. Що робити, куди звертатися пенсіонерка не знала. ЇЇ спроби отримати нові документи у сільській раді, яка їх видавала, закінчилися нічим. Згодом з’ясувалося, що жінка зверталася лише усно. Отже, за допомогою вона прийшла до Центру.

Юрист Центру Олександр Левенец, склав заяву до сільської ради села Миколаївка з вимогою видати нові документи щодо земельної ділянки, вказавши в них правильну юридичну адресу. Після цього звернення та телефонних перемовин сільська рада у встановлений законодавством строк видала документи на ділянку у кооперативі. Нові документи без проблем були прийняті до реєстрації реєстраційною службою. Проблему вдалося вирішити.

Контакти:
ГО “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги”
066 54 00 527
ipc.stanica@gmail.com

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: