Помилка МЗС України

Як офіційно повідомило МЗС України, 29 червня ц.р. на доручення керівника МЗС України Костянтина Грищенка заступники міністра закордонних справ Руслан Демченко та Павло Клімкін провели серію зустрічей з послами та старшими дипломатами диппредставництв Сполучених Штатів Америки, Російської Федерації, Федеративної Республіки Німеччина та Республіки Польща.

Як офіційно повідомило МЗС України, 29 червня ц.р. на доручення керівника МЗС України Костянтина Грищенка заступники міністра закордонних справ Руслан Демченко та Павло Клімкін провели серію зустрічей з послами та старшими дипломатами диппредставництв Сполучених Штатів Америки, Російської Федерації, Федеративної Республіки Німеччина та Республіки Польща. Обговорювалися «питання діяльності в Україні недержавних, некомерційних фондів, що координуються відповідними посольствами».

Було відзначено «внесок, який міжнародні недержавні організації зробили в становлення та розвиток української демократії, ринкової економіки та громадянського суспільства. Такі інституції, як Фонд „Відродження”, Фонд Фрідріха Еберта, Фонд Конрада Аденауера, Фонд Стефана Баторія, та багато інших послідовно надають істотну допомогу численними суспільно корисним ініціативам на загальноукраїнському та регіональному рівнях. Водночас заступники Міністра закордонних справ звернули увагу очільників дипломатичних установ США, Росії, Німеччини та Польщі на важливість неухильного дотримання відповідними неурядовими організаціями своїх статутних завдань та законодавства України».

У цьому зв’язку Міжнародний Фонд «Відродження» (МФВ) мусить звернути увагу керівників МЗС України на той факт, що жодне з перерахованих диппредставництв не координує й не може координувати діяльність МФВ. Згадування Міжнародного Фонду «Відродження», який, згідно його Статуту, є міжнародною благодійною організацією, створеною у відповідності із Законом України “Про благодійництво та благодійні організації”, у переліку фондів, які, немовби, координуються одним з перерахованих посольств, є цілком помилковим.

Водночас МФВ є незалежною організацією, оскільки Фондом керують виключно громадяни України, що складають Правління та Адміністрацію МФВ. Всі рішення щодо витрачання будь-яких коштів, наданих Фонду його засновником та іншими донорами, приймаються виключно й незалежно громадянами України – членами Правління, Програмних рад та Адміністрацією МФВ.

Вся, без виключень, кількісна та якісна інформація щодо рішень з надання благодійної допомоги (грантів) громадським організаціям, іншим закладам та інституціям України, а також операційні проекти самого Фонду та заключення міжнародних аудиторських компаній, є у відкритому доступі на сайті Фонду, друкується у центральних друкованих ЗМІ, розповсюджується у вигляді щорічних річних звітів.

Ми вимушені звернути увагу керівників МЗС України на цей факт помилки, оскільки МФВ уже був об’єктом політичного полювання на відьом з боку представників відповідних політичних сил у 2003-2004 рр., що завершилася нічим (див. основні матеріали тут).

Нам також відома практика обмеження демократичних свобод громадян у деяких посткомуністичних країнах, коли, після першого подібного звернення уваги з боку влади «на неухильне дотримання… статутних завдань та законодавства», наступним висувалося звинувачення в «ухильному недотриманні» регуляторних норм, що ставало нарешті знайденим приводом для офіційного закриття представництв іноземних фондів та програм.

Висловлюю сподівання, що згадування Фонду у вищенаведеному контексті представниками МЗС є лише прикрою помилкою.

Євген Бистрицький,

Виконавчий директор МФВ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: