Половина виборців України не знають депутата від свого округу

Половина населення України (51%) не знає народного депутата від свого округу, 60% не знають, до якої фракції він входить, 82% не знають, у якому комітеті він працює

Половина населення України (51%) не знає народного депутата від свого округу, 60% не знають, до якої фракції він входить, 82% не знають, у якому комітеті він працює. Про це свідчать результати опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Євросоюзу.

Не знають, як можна зв’язатися зі своїм депутатом, 80,5% населення, знають – 19%, а майже 1% уже й зв’язувалися, в основному через приймальню депутата.

Лише 22% населення знають, де міститься приймальня депутата в їхньому окрузі, і лише 19% інформовані, скільки грошей отримує депутат щомісячно на виконання своїх депутатських повноважень.

Майже 90% опитаних певні, що депутат має бути доступним для виборців через оприлюднення всіх адрес приймалень, телефонів помічників і робочих контактів, щоб виборці мали постійний доступ до нього. 87% громадян вважають, що депутат повинен вести прийом громадян особисто. На думку 80% населення, депутат має публікувати свою біографію, щоб її факти можна було перевірити публічно.

81% респондентів переконані, що депутат повинен публічно щомісяця звітувати перед виборцями про свою роботу, а 82% потребують щомісячних звітів депутатів за використання коштів, які виділено йому на депутатську діяльність. Причому у цьому солідарні виборці всіх партій, що пройшли до Верховної Ради.

Загальнонаціональне опитування було проведено з 5 до 13 березня 2013 року. Польовий етап тривав із 6 до 12 березня 2013 року. Опитування проводилося в 109 населених пунктах (PSU) в усіх областях України й АР Крим. Методом інтерв’ю опитано 2037 респондентів за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Повні результати опитування

Контакти:
Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 581 33 17
dif@dif.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: