Політологічний студентський батл «Державне фінансування політичних партій»

Державне фінансування політичних партій: чи можна з цього розпочати політичні реформи? – Саме таке питання поставила одна з команд-учасниць політологічного студентського батлу «Чи потрібне державне фінансування політичних партій?».

Державне фінансування політичних партій: чи можна з цього розпочати політичні реформи? – Саме таке питання поставила одна з команд-учасниць політологічного студентського батлу «Чи потрібне державне фінансування політичних партій?». Відповідь на нього шукали три команди-учасниці, і прийшли до однозначного висновку: потрібно будувати політичні партії, а не олігархічні клуби, а державне фінансування може створити для цього умови.

Студентський батл відбувся 25 травня 2015 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка за участі менторів Тараса Ситника, Володимира Маліновського, Володимира Квурта, які допомагали трьом командам готуватися до дискусії. Експертами – суддями виступили: власний кореспондент радіо «Свобода» Галина Терещук, головний редактор газети «Львівська пошта» Ірина Цицак, доктор політичних наук, професор Анатолій Романюк, кандидат політичних наук, доцент Юрій Шведа.

Державне фінансування політичних партій потрібне, з цим погодилися всі учасники батлу. Однак, механізми фінансування, проблеми обсягів фінансування, на що мають бути спрямовані кошти – питання, що викликали найбільше дискусій.

Зокрема, команди не знайшли спільної точки зору щодо витрачання державних коштів на політичну рекламу. Одна з команд пропонувала її повністю заборонити, інша, навпаки, надати всім однаковий час для телереклами. Обмеження реклами, на думку учасників, сприятиме ближчому знайомству з виборцями.

Загалом, для всіх очевидно, що державне фінансування політичних партій дасть можливості побороти політичну корупцію, перетворить партії з політичних клубів олігархів на інститути представництва.

Переможцями у дебатах стала команда «Кокус» у складі Ганни Осадчук і Романа Лозинського, студентів 4 курсу ЛНУ ім.Франка відділення політології.

Політологічний батл відбувся за підтримки Західноукраїнського представництва Міжнародного Фонду «Відродження».

Контакти: ЛНУ імені Івана Франка

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: