Політичні переслідування в радянській і сучасній Україні: публічна дискусія

20 листопада з 18:30 до 20:30 у Києві відбуватиметься публічна дискусія “Політичні переслідування в радянській і сучасній Україні”

20 листопада з 18:30 до 20:30 у Києві (Будинок кіно, Гостинна зала, вул. Саксаганського, 6) відбуватиметься публічна дискусія “Політичні переслідування в радянській і сучасній Україні”. Під час заходу Харківська правозахисна група презентуватиме нову книжку Євгена Захарова “Засудження злочинів комуністичного режиму СРСР”, видану за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Доповіді:
Василь Овсієнко (Харківська правозахисна група, багаторічний в’язень сумління радянських часів). Політичні репресії 60-х – 80-х років. Різновиди політичних в’язнів: “націоналісти”, “демократи”, “відмовники”, “релігійники”
Володимир Яворський (Українська Гельсінська спілка з прав людини). Огляд Путівника з визначення поняття “політичний в’язень”. Сучасне розуміння понять “політичні переслідування”, “політичні мотиви”, “політичний в’язень”
Олександра Матвійчук (Центр громадянських свобод). Приклади українських політв’язнів сьогодні, визначені за критеріями Путівника
Євген Захаров (Харківська правозахисна група). Огляд результатів дослідження “Правова кваліфікація Голодомору 1932-1933 в Україні як злочину геноциду”.

Модератори – Євген Захаров та Олександра Матвійчук.

Питання для обговорення:
– Чому є важливою правова кваліфікація злочинів комуністичного режиму СРСР?
– Чи можна кваліфікувати Голодомор 1932-1933 років як геноцид?
– Порівняння політичних репресій за радянських часів і сьогодні
– Критерії для кваліфікації особи, позбавленої волі, як політичного в’язня
– Політичні в’язні в Україні: 2010-2013 роки.

Книжка “Засудження злочинів комуністичного режиму СРСР” складається з трьох частин. У першій частині висвітлено можливості правової кваліфікації Голодомору 1932-1933 років як геноциду та злочину проти людяності. Друга частина містить матеріали кримінальної справи, яку розслідувала Служба безпеки України у 2009 році, за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках, і коментар до постанови Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 щодо цієї кримінальної справи. У третій частині надано переклади доповідей, резолюцій, рекомендацій Європарламенту, ПАРЄ, Комітету Міністрів ПАРЄ, ОБСЄ щодо злочинів тоталітарних режимів.

Контакти:
Харківська правозахисна група
Євген Захаров
zakharove@gmail.com

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: