Поіменне голосування як запобіжник корупції в місцевих радах

Найбільші міста Київщини не готові відкривати інформацію про діяльність власних депутатів. Про це повідомив керівник проекту «Відповідальний місцевий депутат» Центру локального самоврядування Олександр Лємєнов під час прес-конференції «Чи готова місцева влада Київщини до прозорої боротьби з корупцією?», що відбулася 02 листопада в прес-центрі «Главком». Весною 2014 року Закон про місце самоврядування зобов’язав чиновників надавати на запити громадян протоколи засідання сесій та комісій місцевих рад, які дозволяють прослідкувати розподіл комунального майна та землі.  «Втім в Білоцерківській, Ірпінській, Фастівській міських радах та Київській обласній раді  приховують документи від громадян. Тим самим включають «зелене світло» корупції» , –  наголосив Лємєнов.  

За словами голови парламентського Комітету з питань протидії корупції Єгора Соболєва саме місцеві активісти повинні втілювати антикорупційні закони на місцях. «Постійно контролюйте нових місцевих депутатів. Бо швидко розслабляться. І перетворяться на звичайних дерибанщиків», –  порадив громадам депутат Соболєв. І додав, що в нових радах є реальні шанси утворити антикорупційні комісії на кшталт парламентського комітету, через які активісти зможуть блокувати розкрадання бюджетних коштів на локальному рівні.

Іван Лукеря, експерт групи «Децентралізація влади» Реанімаційного пакету реформ, повідомив про реальний шанс відкрити місцеві ради по всій Україні. Громадські експерти спільно з зареєстрували Законопроект №2016а щодо поіменних голосувань.

«Поіменними стануть усі голосування в місцевих радах. А результати таких голосувань будуть оприлюднюватися на офіційному веб-сайті ради. Тому кожен виборець зможе дізнатися, чи доброчесно його обранець проголосував за бюджетні витрати, розподіл комунального майна чи землі».    

Захід організовано за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проекту «Відповідальний місцевий депутат».

Контакти: Олександ Лємєнов, Центр локального самоврядування (096)9225824

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: