Податкові органи міста Одеси: відкритість та доступність функціонування

Саме таким представили своє бачення проблематики учасники на круглому столі «Податкові органи міста Одеси: відкритість та доступність функціонування»», який пройшов 30 квітня 2015р. у приміщенні Дому культури медичних працівників за ініціативою представників БФ «Місцева ініціатива» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Не перебільшуючи можна сказати, що від функціонування податкової сфери держави повністю залежить існування не тільки державних інститутів та органів, а й існування самостійної держави, як такої.

Нажаль, протягом останніх 15 років створювались умови, які щороку  не просто ускладнюють роботу співробітників податкової служби та підприємців, а  й поступово роблять діяльність даної сфери деструктивною.

Не залежно від значної заміни керівництва податкової служби методи її роботи не змінилися, колишні керівники не притягнуті до відповідальності за службові порушення та немає жодної інформації стосовного того, чи відбулися відповідні службові розслідування.

Особливе занепокоєння викликає факт, що податкова служба перетворюється на фіскальний силовий державний орган метою якого стає збір коштів за будь яку ціну і будь якими методами.

Саме таким представили своє бачення проблематики учасники на круглому столі «Податкові органи міста Одеси: відкритість та доступність функціонування»», який пройшов 30 квітня 2015р. у приміщенні Дому культури медичних працівників  за ініціативою представників БФ «Місцева ініціатива» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Учасники заходу, якими стали представники бізнесу, громадських організацій м. Одеси та громадської ради при Обласній ДФС звернули увагу на той факт, що при розгляді аспектів функціонування податкової системи не слід використовувати поняття «дотримання норм чинного законодавства» виключно у буквальному значенні, оскільки специфіка даної сфери така, що будь які дії  можуть відбуватися у законний засіб, а у наслідку мати ознаки порушення норм чинного законодавства.

Директор Благодійного фонду «Місцева ініціатива» Юрій Звеліндовський,  нагадав присутнім, що внаслідок незаконної діяльності податкових органів у період з 2011 по 2013 рік з боку податкової здійснювався потужний тиск на комерційні структури через що в Україні практично було знищено малий та середній бізнес. Також він навів приклади та продемонстрував документи, які підтверджують, що податківці намагаючись отримати від комерційних структур гроші, формували по суті фіктивні акти перевірок, в яких посилались не тільки на не існуючи матеріали нібито перевірок, а й на не існуючи норми законів.

Представник ОСББ Олег Муравчук ознайомив присутніх з проблемами, які виникають у об’єднань співвласників багатоквартирних будинків при взаємовідносинах з податковими органами. І це при тому, що згідно законодавства ОСББ є неприбутковими організаціями. По-перше, податкові органи не бажають брати ОСББ на облік, як неприбуткову організацію, якщо статутні документи складені у відповідності з вимогами чинного законодавства та передбачають можливість об’єднання здавати своє майно в оренду. По-друге, податківці незаконно намагаються отримувати з ОСББ податок на землю у тих випадках, коли об’єднання взагалі не отримували земельні ділянки ні у власність, ні у користування. Такі обставини справ дають можливість робити висновки що до повної некомпетентності та непрофесійності податківців.

Представник волонтерського руху Оксана Олексіїва зазначила, що на сьогодні таке явище, як волонтерство, яке спрямоване на підтримку бійців АТО нове у нашій державі. Законодавча база, яка регламентує діяльність волонтерів, не сформована. Співробітники податкової досконало не володіють питаннями яким чином брати на облік та реєструвати у податковій базі осіб, які займаються даною діяльністю. В наслідок цього виникає побоювання що податківці будуть намагатись зобов’язувати волонтерів сплачувати податки з тих грошей, які, передбачені для використання потреб бійців АТО, як допомога.

За результатами круглого столу його учасники домовились про спільне формування проблематики функціонування податкової служби у кожній із озвучених сфер діяльності та подальшої роботи із удосконалення норм чинного законодавства.

 

Контакти: Звеліндовський Юрій, (067) 480 64 99, bfmiodessa@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: