План дій із візової лібералізації з ЄС Україна виконує нерівномірно

Громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” оприлюднила результати моніторингу виконання Україною Плану дій із візової лібералізації, наданого Євросоюзом

Україна нерівномірно виконує План дій із візової лібералізації (ПДВЛ), наданий Євросоюзом. Моніторинг виконання ПДВЛ здійснює громадська ініціатива “Європа без бар’єрів” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Його результати було оприлюднено 25 листопада на прес-конференції в Києві.

ПДВЛ складається з чотирьох блоків. За словами експертів, 1-й блок, “Безпека документів”, потерпає внаслідок провалу ухвалення профільного закону “Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”. Його прийняв парламент, але він містив низку проблемних норм, через що отримав вето Президента. Фахівці констатують, що відсутність цього закону унеможливлює випуск документів нового покоління (з електронним носієм інформації).

За 2-м блоком “Нелегальна міграція, включно з реадмісією” досягнуто істотного прогресу, адже в цій сфері ухвалено найбільшу кількість нормативно-правових актів, які переважно відповідають стандартам міжнародних конвенцій, зокрема щодо прав біженців і шукачів притулку. Найважливішими є закони “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” та “Про біженців і осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”.

За словами експертів, значний прогрес можна спостерігати й за 3-м блоком “Громадський порядок і безпека”, зокрема щодо протидії торгівлі людьми (ухвалено відповідний закон). Водночас вони відзначають, що законодавче регулювання антикорупційної політики залишається недосконалим.

За 4-м блоком “Фундаментальні права та зовнішні відносини” зафіксовано помірний прогрес. Проблемою тут залишається питання дієвих антидискримінаційних норм.

Нині Україна продовжує виконувати першу, законодавчо-планувальну фазу, ПДВЛ. У вересні Єврокомісія оприлюднила перший звіт, що оцінював зміни станом на червень. Другий звіт очікується наприкінці року.

Результати моніторингу виконання першої фази ПДВЛ

ГІ “Європа без бар’єрів”
(044) 238 68 43
office_ewb@novisa.com.ua

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: