Пирятинська РГО “Жіночі ініціативи”: не словом, а ділом

Ірина Таран, голова ГО "Жіночі ініціативи" (Пирятин), підготувала статтю, присвячену протидії домашньому насильству

Ірина Таран, голова ГО “Жіночі ініціативи” (Пирятин), підготувала статтю, присвячену протидії домашньому насильству. Відповідну ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Пирятинська РГО “Жіночі ініціативи”: не словом, а ділом
Ірина Таран

Вже більше п`яти років на території Пирятинського району діє Громадська організація «Жіночі ініціативи», яка впроваджує ряд соціальних програм, що займають важливе місце в житті всього суспільства, районної громади та кожного жителя.

Однією з таких програм є «Посилення правових можливостей бідних верств населення та попередження домашнього насилля», що реалізується за фінансової підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження». В рамках даної програми проводиться ряд заходів, які сприяють вирішенню проблем, що пов’язані з домашнім насиллям, як, на жаль, є дуже актуальним як у нашій громаді, так і в Україні в цілому. В рамках вищезазначеного проекту для жителів Пирятинського району надається психологічна, юридична, соціальна та моральна допомога, що включає в себе: захист прав та інтересів, індивідуальні та групові консультації психолога, отримання тимчасового житла тощо.

Лише у липні місяці для жителів Пирятинського району РГО «Жіночі ініціативи» було проведено три семінари, два з яких стосувались підвищення фінансової грамотності, що напряму пов’язана із проблемами, що виникають у сім’ях. Також, до реалізації вищезазначеного проекту активно долучається Пирятинський ЦСССДМ, фахівці якого беруть активну участь у всіх соціальних програмах. Психологом центру, Євгенієм Максименко, був проведений семінар-тренінг «Попередження проявів домашнього насилля в сім’ях з дітьми», який надав слушні поради батькам щодо зменшення рівня агресії в сім’ях та виховання почуття власної гідності з раннього віку.

Крім всього вищезазначеного Пирятинською РГО «Жіночі ініціативи», що знаходиться за адресою: вул. Леніна, 59 (Центр громадської активності, 2 поверх РБК) надається безоплатна юридична допомоги. За 16 місяців роботи Центру, юристами в місті та юристами в селах, спільно з співробітниками сільських бібліотек безоплатну правову допомогу було надано 503 відвідувачам (близько 65% з яких сільські жителі). Окрім правових роз’яснень та усних правових консультацій, котрі отримали всі 553 відвідувачі, у більш ніж у 150 випадках були надані витяги із законодавства та письмові консультації, 84 громадянам була надана допомога в підготовці договорів, заяв та звернень до органів державної влади та місцевого самоврядування, 105 – допомога в підготовці судових процесуальних документів (позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги).

Неодноразово на адресу організації надходили подяки від громадян котрі звернулися по допомогу; слова вдячності та щирої поваги до людей, які в тяжкий момент безвідмовно можуть прийти на допомогу. Ось що говорить жителька села Сасинівка громадянка N, якій порадили звернутися за допомогою до РГО «Жіночі ініціативи»: «Скільки років я бігала по кабінетам, витрачала багато грошей, здоров’я та часу, щоб вирішити питання про позбавлення батьківських прав чоловіка своєї дочки, який на протязі багатьох років тероризував дружину, мене та двох неповнолітніх дітей, та коли мені порадили звернутись до громадської організації «Жіночі ініціативи» питання про позбавлення батьківських прав вирішилось за декілька днів. Там мені порадили стягнути з зятя аліменти на утримання дітей, розподілити майно, що було теж швидко та з мінімальними затратами вирішено. Дай їм Бог здоров’я, благополуччя та всього найкращого, бо як не вони, тоді хто?»

У Пирятинській РГО «Жіночі ініціативи» працюють добрі, чуйні, професійні люди. Двері Центру громадської активності відкриті кожного дня. Також до нас можна зателефонувати (05358-32826 та 41003). Звертайтеся, і ми будемо раді бути Вам корисними.

Контакти:
ГО “Жіночі ініціативи”
Ірина Таран
irinapyriatyn@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: