Пігулка для Президента: соціальна акція з доступу до знеболення

13 грудня о 13:00 у Києві (ІА “Українські новини”, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх) відбудеться прес-конференція й акція “Пігулка для Президента”

13 грудня о 13:00 у Києві (ІА “Українські новини”, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх) відбудеться прес-конференція й акція “Пігулка для Президента”. Захід проходить у межах кампанії доступу до знеболення “StopБіль” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Пацієнти, їхні рідні й лікарі нагадають Президентові про зобов’язання держави захищати права громадян на охорону здоров’я та медичну допомогу. Вони вимагатимуть ухвалити постанову Кабінету Міністрів “Про затвердження порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я”. Звернення буде передано у спеціально виготовленій пігулці.

Учасники прес-конференції:
– Андрій Роханський, учасник робочої групи з розробки проекту постанови “Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я”, голова ГО “Інститут правових досліджень і стратегій” (Харків);
– Лариса Лавренюк, керівник Благодійного фонду допомоги онкохворим дітям “Краб” (Київ);
– Леся Фролова, лікар швидкої допомоги (Сімферополь);
– Дмитро Шерембей, голова Дорадчої ради спільнот із питань доступу до лікування в Україні (UCAB).
 
Проект згаданої постанови вже був у Кабінеті Міністрів, проте жодного разу його не включили до порядку денного засідань. 3 грудня Кабінет Міністрів України пішов у відставку, так і не ухваливши документу.
 
Для понад 400 000 пацієнтів в Україні, які страждають на невиліковні захворювання, а також для тих, чию хворобу супроводжує хронічний біль, опіоїдні анальгетики, які належать до числа наркотичних препаратів, – життєво необхідні лікувальні засоби. Постанова Кабміну мала дозволити їх використання в медичних цілях.
 

Контакти:
“Громадське здоров’я”
Кампанія доступу до знеболення “StopБіль”
Надія Колесникова
067 661 80 30
kolesnykova@irf.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: