Підсумки Національного екзит-полу на парламентських виборах 2012

За даними екзит-полу, у Верховну Раду VII скликання потрапляють 5 партій

28 жовтня, у день виборів до Верховної Ради України, Консорціум, до якого входять Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, провів Національний екзит-пол’2012. Ініціативу підтримали Міжнародний фонд “Відродження”, програма “Matra” Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Національний Фонд підтримки демократії (США), “Pact Inc.”, проект UNITER і Європейський Союз.

За даними екзит-полу, у парламент VII скликання потрапляють такі партії: Партія регіонів (28,1%), ВО “Батьківщина” (24,6%), “УДАР” (15,4%), ВО “Свобода” (12,2%), Комуністична партія України (11,6%).

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць). Вибірка репрезентативна для України в цілому. Опитано 19 837 респондентів на 400 виборчих дільницях.

Статистична похибка вибірки не перевищує 1,3%, але є ще систематичні похибки, які залежать від різних чинників (включно з погодними умовами). Експерти припускають, що похибка не перевищує 2,5% для двох перших кандидатів (за чисельністю отриманих голосів) і перебуває в межах 0,5-1% для інших кандидатів.

Під час опитування респондентам пред’являли бюлетень із першою п’ятіркою списку партії.

Детальні дані екзит-полу

Контакти:
Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 234 80 46
dif@dif.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: